Foto no: www.mariani.lv

Līdz 14. decembrim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā apskatāma Rēzeknes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcai veltīta izstāde, kurā izmantoti bibliotēkā apkopotie novadpētniecības materiāli.

Rēzeknes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcu 1935. gadā sāka būvēt mariāņu tēvi. Baznīcas projekta autors bija arhitekts Pavlovs, bet darbus vadīja tēvs Juris Kārkle. Zemi un naudu baznīcas celšanai ziedoja Dricānu draudzes prāvesta Jāzepa Voicehovska māsa Ludovika.

Baznīcu uzcēla divu gadu laikā, un 1937. gada 6. decembrī to iesvētīja Latvijas mariāņu priors tēvs Benedikts Skrinda, bet pilnībā celtniecība tika pabeigta 1939. gadā.

Rēzeknes Sāpju Dievmātes baznīca ir 14, 6 metrus gara un 12, 5 metrus plata ēka ar flīžu grīdu un skārda jumtu. Baznīcā ir elektrība un centrālapkure. Laika gaitā dievnams ir piedzīvojis arī vairākus remontdarbus un uzlabojumus: izveidotas vitrāžas, iegādātas elektriskās ērģeles, pārkārtota elektriskā instalācija u. c.

Baznīca atrodas pašā Rēzeknes centrā netālu no Latgales Māras pieminekļa, Rēzeknes pareizticīgo baznīcas un arī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas.

Izmantotā literatūra
Cakuls J. Latvijas Romas Katoļu draudzes. - Rīga : Rīgas Metropolijas Kūrija, 1997. - 781 lpp.

Noderīgas saites