Svinēsim ES dzimšanas dienu!

     9. maijā tiek atzīmēta Eiropas diena, tā ir veltīta vienotībai, mieram un sadarbībai Eiropā.

 

     Eiropas dienas atzīmēšanu Latvijā 1998. gadā uzsāka Eiropas Kustība Latvijā, kopā ar klubu „Māja” rīkojot atklātu pasākumu Vērmanes dārzā. Tas kļuva zināms kā ikgadējie Eiropas Savienības Dārza svētki, kuru organizēšanu vēlāk uzņēmās Ārlietu ministrija un partneri.

 

     Šogad aprit 15 gadi, kopš Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā. Rēzeknes Centrālā bibliotēka aicina ikvienu iesaistīties Eiropas dienas svinēšanas pasākumos un piedalīties dažādās aktivitātēs, ko ir sagatavojušas bibliotēkas darbinieces.

 

     Īpaši ikviens tiek aicināts piedalīties „Eiropas eksāmenā”, kura mērķis ir pilnveidot zināšanas un izpratni par Latviju Eiropā, kā arī stiprināt mūsu pilsonisko apziņu. „Eiropas eksāmens” ir tests ar 20 jautājumiem, kas aptver dažādas ar mūsu ikdienu saistītas tēmas. Ņemot vērā „Eiropas eksāmena” dalībnieku dažādo vecumu un zināšanu līmeni, dalībnieki izvēlas sev piemēroto jautājumu grupu:

 

  • 5.-6.klase
  • 7.-9.klase
  • Vidusskola
  • Pieaugušais 
  • Pieaugušais  
  • Pieaugušais 

 

     Maksimālais iegūstamais punktu skaits ir 50. Iegūto punktu skaitu dalībnieks uzzina Apliecinājumā, kas tiek nosūtīts uz norādīto e-pastu 9. maijā pēc plkst. 21:00. Svarīgi ir ne tikai atbildēt uz visiem jautājumiem pareizi, bet izdarīt to pēc iespējas īsākā laikā. Pieci labākie katrā vecuma grupā saņems vērtīgas balvas! Piedalieties un mudiniet arī pārējos piedalīties, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs būtu drošs, ka izprot to, kas notiek savās mājās – Latvijā, Eiropā un pasaulē! Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisija sadarbībā ar Eiropas Kustība Latvijā.

 

     Pasākumu organizēšanu Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā atbalsta EDIC Austrumlatgalē un LR Ārlietu ministrija.