E-prasmju nedēļa

No 26. līdz 30. martam Latvijā notiks Eiropas e-prasmju nedēļa 2012, kuras laikā šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešiem un viņu karjeras iespējām saistībā ar e-prasmēm un IKT specialitātēm, kā arī e-prasmēm un IKT risinājumiem mazajiem un mikro uzņēmumiem.

Eiropas e-prasmju nedēļa ir Eiropas mēroga visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē.

Ļoti aktīvi E-prasmju nedēļas projektā ir iesaistījušās Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas, piedāvājot daudzveidīgu e-prasmju apmācību programmu iedzīvotājiem ar dažādu datorlietošanas zināšanu līmeni dažādām vecuma grupām.

Rēzeknes Centrālā bibliotēka E-prasmju nedēļas ietvaros sadarbībā ar Swedbank organizē bezmaksas semināru un praktiskās nodarbības par internetbankas lietošanu – kā elektroniskajā vidē ērti un droši kārtot savas ikdienas finanšu lietas. Swedbank speciālists seminārā pastāstīs un testa vidē praktiski parādīs iespējas, ko sniedz internetbanka, kā arī atbildēs uz jautājumiem, piemēram, kā uzsākt internetbankas lietošanu, kā apmaksāt rēķinus bez komisijas maksas, kā sekot līdzi konta atlikumam utt.

Šajā pasākumā īpaši tiek gaidīti seniori jeb pensijas vecuma interesenti un, protams, arī visi citi, kas vēl nelieto internetbanku vai ir uzsākuši to lietot pavisam nesen. Seminārs notiks 29. martā no plkst. 11.30 līdz 13.30 Rēzeknes Centrālās bibliotēkas konferenču zālē (3. stāvs).

E-prasmju nedēļas laikā Rēzeknes Centrālā bibliotēka īpaši uzrunās arī skolēnus un jauniešus. Bērniem, sākot jau no pašām mazākajām klasītēm, atraktīva semināra veidā stāstīsim par drošību internetā (personīgās informācijas un fotogrāfiju publiskošana, drošu paroļu veidošana, uzvedība čatā un sociālajos tīklos, sevis un datora pasargāšana no krāpniekiem u. tml.).

Tā kā šogad E-prasmju nedēļā īpašs uzsvars tiek likts uz IKT profesiju popularizēšanu, jauniešiem savukārt bibliotēka piedāvās programmētāja profesijas prezentāciju, kuras laikā viņi varēs ne vien ieklausīties stāstījumā par mācību procesu un šī aroda specifiku, bet arī padarboties praktiski un uzdot jautājumus cilvēkam, kurš šobrīd apgūst šo profesiju.

E-prasmju nedēļas ietvaros Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā būs apskatāma virtuālā izstāde par e-pakalpojumiem. 26., 27., un 28. martā ikviens interesents bibliotēkā varēs noskatīties diskusiju un konferenču interaktīvās tiešraides no ES Mājas Rīgā (tematika – IKT rīki izglītībā, e-iespējas uzņēmējiem un iedzīvotājiem).

No 26. līdz 30. martam ikvienam būs iespēja arī pārbaudīt savas zināšanas un prasmes IKT drošības jautājumos, saņemot rezultātus e-pastā. E-GUARDIAN barometra 35 jautājumu tests par privātuma un datu aizsardzības zināšanām, interneta un e-pasta prasmēm, kā arī sociālo tīklu izmantošanu aizņem vien 10-15 minūtes! Ir izstrādāts arī īpašs tests jauniešiem „Skillage – vai Tu esi gatavs darbam?". Šis rīks palīdzēs saprast, kādas tehnoloģiju prasmes ir nepieciešams apgūt, lai veiktos darba tirgū.

Visi E-prasmju nedēļas dalībnieki, aizpildot nelielu anketu, varēs reģistrēties digitālajā skaitītājā, kurš nedēļas garumā būs pieejams bibliotēkas mājaslapā.

Rēzeknes reģiona bibliotēku E-prasmju nedēļas aktivitāšu plānu var apskatīt šeit.

Aicinām visus piedalīties E-prasmju nedēļas aktivitātēs, pārbaudīt un papildināt savas zināšanas!