Adrese: Kalna iela 2, Sakstagals, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads, LV-4638

Bibliotēka slēgta

Svētdiena

Bibliotēka slēgta

Bibliotēka atrodas Sakstagala pagasta pārvaldes ēkā. Bibliotēka veic iespieddarbu, elektronisko izdevumu, rokrakstu un citu dokumentu  papildināšanu, uzkrāšanu, sistematizēšanu, kataloģizēšanu un saglabāšanu, ar mērķi sniegt saviem apmeklētājiem plašāku informācijas pieeju.

Nodrošina – nepieciešamo iespieddarbu un citu dokumentu komplektēšanu, operatīvu un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu bibliotēkas lietotājiem, brīvu pieejamību krājumam,  bezmaksas pieeju internetam un vispārpieejamiem elektroniskās informācijas resursiem.

Piedāvājums

• Krājums:

- daiļliteratūra, uzziņu un nozaru literatūra pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem.

Izdevumu veidi:

- grāmatas;

- seriālizdevumi: laikraksti, žurnāli;

- audiovizuālie resursi: CD, DVD;

- spēles;

- novadpētniecības materiāli; tematiskās mapes.

• Starpbibliotēku abonementa pakalpojumi (SBA) – izdevumu pasūtīšana no citām bibliotēkām.
  • Elektroniskais katalogs: ej.uz/e-katalogs
  • Lietotāju attālinātas autorizācijas datu piešķiršana.
  • Attālināta  piekļuve e-katalogam, 3td e-grāmatu bibliotēkai.
  • Attālināta izdevumu rezervēšana un lietošanas termiņa pagarināšana.
  • Uzziņu sniegšana.
  • Bezmaksas internets un  Wi-Fi.
  • 4 datorvietas.
  • Datorizdruka, kopēšana, skenēšana.
  • Bezmaksas tiešsaistes datu bāzes Letonika.lv, Lursoft “Laikrakstu bibliotēka.”
  • Konsultācijas: datorlietošana, e- pakalpojumu izmantošana dažādās dzīves situācijās.
  • Pašvaldības un pagasta pārvaldes informatīvie izdevumi.
  • Latvijas filmu portāls www.filmas.lv / neierobežota piekļuve.
  • Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) digitālā kolekcija / neierobežota piekļuve.

Bibliotēka piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” kā atbalsta bibliotēka un piedāvā bērnu žūrijas pilnu grāmatu komplektu.

Ierīkots bērnu stūrītis ar spēlēm, zīmēšanas, krāsošanas piederumiem un rotaļlietām.

Regulāri tiek rīkotas literatūras, tematiskās, informatīvās izstādes, reizi ceturksnī Jauno grāmatu dienas.

Tiek organizēti literārie un tematiskie pasākumi, bibliotekārās stundas, informācijas dienas, diskusijas, ekskursijas uz bibliotēku, individuālās, grupu apmācības darbam ar datoru.

Informācija par bibliotēku portālā: https://kulturasdati.lv/lv/bibliotekas/sakstagala-pagasta--biblioteka

Esat mīļi gaidīti Sakstagala pagasta bibliotēkā!

Bibliotēkas vadītāja Ingrīda Mažāne