Par Verēmu pagasta bibliotēku

veremu biblioteka

Adrese: J. Zvīdra iela 3c, Sondori, p/n Verēmi, Rēzeknes nov.

Telefons: 64605905

Bibliotēkas vadītāja: Regīna Volkova

Sigla kopkatalogā: 30

Statistika (01.01.2018.)

veremu biblioteka veremu biblioteka

Bibliotēka piedāvā

• Nozaru literatūru un daiļliteratūru
  • Žurnālus un avīzes
  • Grāmatas bērniem
  • Uzziņas
  • Konsultācijas
  • Bezmaksas internetu
  • Printēšanu
  • Kopēšanu
  • Skenēšanu
  • Starpbibliotēku abonementa (SBA) pakalpojumus
  • Datu bāzes Letonika.lv un Lursoft „Laikrakstu bibliotēka”

veremu biblioteka veremu biblioteka

Bibliotēkas vēsture

Balstoties uz Rēzeknes zonālā valsts arhīva izziņu par ziņu iztrūkumu, Rēzeknes apriņķa darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejas 1949. gada izpildu komitejas lēmumos, Rēzeknes rajona darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejas 1950. gada lēmumos un Rēzeknes apriņķa Verēmu ciema darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejas 1949. – 1950. gada sēžu protokolos nav ziņu par Verēmu bibliotēkas dibināšanu.

Pēc mūsu rīcībā esošajām ziņām un aprunājoties ar pagasta iedzīvotājiem, esam vienojušies, ka bibliotēka sāka darboties 1949. gadā. Pēc dažu iedzīvotāju stāstītā bibliotēka sāka darboties 1946. gadā, jo 1948. gadā veidojušies kolhozi un bibliotēka it kā jau ir bijusi. Pēc arhīvā atrastās pirmās atskaites un izpētes ir skaidrs, ka bibliotēka sāka darboties 1950. gadā, jo atskaite ir par nepilnu 1950. gadu.

Regīna Volkova