Publicitātes attēls

     Paziņoti rakstnieki un ilustratori, kas izvirzīti Starptautiskajai Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

 

     Šogad dzejnieka Jāņa Baltvilka vārdā nosauktā balva, ko dibinājusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP), tiks pasniegta 12. reizi. Otro reizi tiks pasniegta VAS “Latvijas valsts meži” balva “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

 

     Žūrija nolēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir Latvijā ļoti iemīļotā somu dzejniece Heli Lāksonena (Heli Laaksonen), bet balvu par viņas grāmatas “Piec ait kalns" (izdevniecība “liels un mazs”) izcilo atdzejojumu latviešu valodā saņems Guntars Godiņš.

 

     Kas šogad būs Baltvilka balvas ieguvēji oriģinālliteratūrā un grāmatu mākslā, noskaidrosies balvas pasniegšanas ceremonijā 24. jūlijā, Jāņa Baltvilka 72. dzimšanas dienā.

 

     Žūrija vērtējusi latviešu valodā izdotās bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2015. gada maija līdz šā gada maijam, un nosaukusi 20 nominantus: rakstniekus Ievu Samausku par dzejas krājumu “Skaļā klase”, Leonu Briedi par dzejas krājumu “Saputrotā putra”, Kārli Vērdiņu par dzejas krājumu “Tētis”, Inesi Zanderi par literāro pasaku krājumu “Kaķis brīvdienās”, Māri Runguli par spokainu piedzīvojumu stāstu “Sāļās pankūkas”, Juri Zvirgzdiņu par prozas grāmatu “Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts”, māksliniekus Zani Zlemešu par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 65 – Valdis Grenkovs “Negantā muša”, Gitu Treici par ilustrācijām Ineses Paklones grāmatām “Ziemassvētku zāģītis”, “Cīņas olu Lieldienas” un Marijas Jankovskas de Tauriņš grāmatai “Irave, janomami indiānis”, Arturu Bērziņu par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 67 – Rūdolfs Blaumanis “Asarās”, Alekseju Naumovu par ilustrācijām I. Zanderes pasaku krājumam “Kaķis brīvdienās”, Elīnu Brasliņu par ilustrācijām J. Zvirgzdiņa “Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts”, M. Runguļa “Sāļās pankūkas” un Luīzes Pastores “Svešinieka atnākšana” darbos, Gundegu Muzikanti par ilustrācijām J. Zvirgzdiņa grāmatai “Enģelīša ceļojums” un Pētera Brūvera dzejas un atdzejas krājumam “Grāmata Gundegai”, Edmundu Jansonu par ilustrācijām Hardija Lediņa un Jura Boiko grāmatai “Ūdenslīdējs”, Lieni Mackus par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 77 – Laimonis Pēlmanis “Trīs mednieki”, Annu Vaivari par ilustrācijām L. Brieža dzejas krājumam “Saputrotā putra”.

 

     Dāvis Ozols par ilustrācijām Rutas Svažas grāmatai “Runča vakariņas”, Vivianna Maria Staņislavska par ilustrācijām un dizainu I. Samauskas dzejoļu krājumam “Skaļā klase”, Katrīna Avotiņa par ilustrācijām I. Samauskas grāmatai “Muša, kas gribēja būt lidmašīna”, Elizabete Eglīte par romānu “Tikšanās laikā” un Dzintars Tilaks par grāmatu “Čomiņš” nominēti LVM balvai par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā “Jaunaudze”.

 

     Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā un ar to saistīto pasākumu norisi finansiāli un organizatoriski atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Starptautiskā Ventspils rakstnieku un tulkotāju māja, Somijas vēstniecība Latvijā, Jaunais Rīgas teātris, VAS “Latvijas valsts meži”, studija “Pixelart”. Informatīvie atbalstītāji: nedēļas žurnāls “IR”, nacionālā ziņu aģentūra LETA, Latvijas Radio, laikraksts “Diena” un kultūras laikraksts “KDi, DELFI un Satori.