Adrese:  Miera iela14a, Strūžāni, Strūžānu pagasts, Rēzeknes novads, LV - 4643

Bibliotēkas vadītāja: Anna Esta

Sigla e-katalogā: 28

Darba laiks: darbdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00

Strūžānu pagasta bibliotēka atrodas Rēzeknes novada Strūžānu ciemā Miera ielā 14a. Bibliotēka veic pasaules kultūras matojuma iespieddarbu, elektronisko izdevumu un citu dokumentu  uzkrāšanu, sistematizēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina tajā esošās informācijas publisku pieejamību un tās izmantošanu. Tā sniedz bibliotēkas lietotājiem daudzveidīgus bibliotekāros pakalpojumus, nodrošinot bibliotēkas krājuma, datu bāzu un informācijas sistēmu pieejamību.

Piedāvājums

• Krājums:

- daiļliteratūra, uzziņu un nozaru literatūra pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem;

Izdevumu veidi:

- grāmatas

- seriālizdevumi: laikraksti, žurnāli

- audiovizuālie resursi: CD, DVD

- spēles

- novadpētniecības materiāli, tematiskās mapes

• Starpbibliotēku abonementa pakalpojumi (SBA) – izdevumu pasūtīšana no citām bibliotēkām
  • Elektroniskais katalogs: ej.uz/e-katalogs
  • Lietotāju attālinātas autorizācijas datu piešķiršana
  • Attālināta  piekļuve e-katalogam, 3td e-grāmatu bibliotēkai
  • Attālināta izdevumu rezervēšana un lietošanas termiņa pagarināšana
  • Uzziņu sniegšana
  • Bezmaksas internets un  Wi-Fi
  • 10 datorvietas
  • Datorizdruka, kopēšana
  • Bezmaksas tiešsaistes datu bāzes Letonika.lv, Lursoft “Laikrakstu bibliotēka”
  • Konsultācijas: datorlietošana, e- pakalpojumu izmantošana dzīves situācijās
  • Pašvaldības un pagasta pārvaldes informatīvie izdevumi
  • Latvijas filmu portāls www.filmas.lv / neierobežota piekļuve
  • Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) digitālā kolekcija / neierobežota piekļuve

Bibliotēka piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” un piedāvā kļūt par lasīšanas ekspertiem.

Ierīkots bērnu stūrītis ar spēlēm, zīmēšanas un krāsošanas piederumiem, rotaļlietām.

Bibliotēkas telpas pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Regulāri tiek rīkotas literatūras izstādes, reizi ceturksnī Jauno grāmatu dienas.

Tiek organizēti literārie un tematiskie pasākumi, bibliotekārās stundas, informācijas dienas, ekskursijas uz bibliotēku, tikšanās ar dzejniekiem.

Bibliotēkas lapa: https://struzanibiblioteka.weebly.com/ Strūžānu pagasta pārvaldes mājas lapā

Informācija portālā: https://kulturasdati.lv/lv/bibliotekas/struzanu-pagasta-biblioteka

Esat mīļi gaidīti Strūžānu pagasta bibliotēkā!

Bibliotēkas vadītāja Anna Esta