Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Ar 2018. gada septembri visā Latvijā pēc Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra iniciatīvas otro reizi tika uzsāktas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Skaļās lasīšanas ideja aizgūta no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau 25 gadus.

 

     Uzsākot jauno iniciatīvu, LNB vēlējās pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, kā arī saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm.

 

     Lasīšanas sacensības tiek rīkotas, lai veicinātu bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, bērni dzirdēs daudz interesantu fragmentu no grāmatām, ko izvēlēsies viņu vienaudži. Tas veicinās grāmatu lasīšanu. Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība norisinās 3 kārtās – vietējā skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona pusfinālā un nacionālajā finālā 18. maijā LNB.

 

     Šobrīd notiek lasīšanas sacensību pirmā kārta skolu mērogā. Skaļās lasīšanas sacensībās Rēzeknes reģionā savus spēkus izmēģināt ir pieteikušās Rēzeknes 5. vidusskola, Rēzeknes sākumskola, Rēzeknes internātpamatskola-attīstības centrs, Verēmu pamatskola, Verēmu pagasta bibliotēka, Viļānu vidusskola, Maltas vidusskola un Kaunatas vidusskola.

 

     Labākais mūsu reģiona lasītājs un viņa atbalstītāji maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos nacionālajā Skaļās lasīšanas finālā, kura uzvarētājs iegūs skolai ceļojošo kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

 

     26. martā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notiks Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Rēzeknes reģionālais fināls, kurā spēkiem mērosies 10 dalībnieki no Rēzeknes pilsētas un novada skolām.