{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 16. oktobris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=455:jaunas-gramatas-16-oktobris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2010. gada 16. oktobrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 44 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.


     Ja apzināties, ka esat spējīgs uz ko daudz vairāk, nekā darāt šobrīd, taču jums pietrūkst prasmes vai uzdrīkstēšanās, tad Dž. Vitāla grāmatā „Atslēga” uzzināsiet par neapzinātajiem pieņēmumiem un aizspriedumiem, kas veido šķēršļu zonu jūsu ceļā. Katra cilvēka zemapziņa ir pilna „pretējo pieņēmumu”, kuri var izjaukt pat vislabākos nodomus. „Atslēga” iesaka desmit pārbaudītas metodes, kas ļauj šo stāvokli labot.


     Rokdarbniecēm noderēs P. Hamerškūgas un Ē. Vinsentes grāmata „Skaisti adījumi”, kurā aprakstīti un parādīti vairāku cepuru modeļi, kā arī ir sniegtas norādes getru, lakatu, zeķu un citu mazu, jauku lietiņu adīšanai.

 

 

 

 


     J. Novika grāmata „Būvdarbi VII” no sērijas „Individuālā būvētāja bibliotēka” veltīta jumiķu darbu veikšanai un aptver jautājumus, kas saistīti ar jumta konstrukciju izbūvi, jumta siltināšanu, jumta seguma ierīkošanu un nokrišņu novadīšanas sistēmas izveidošanu. Aplūkoti arī jaunākie šajās jomās izmantojamie materiāli, to īpašības un darbu veikšanas tehnoloģija.


     Grāmata „100 labākās pasaules filmas” lasītāju ved ceļojumā cauri kinovēstures gadsimtam. Kinematogrāfijas māksla un zinātne ir radījušas izcilas, fantastiskas, drosmīgas filmas, un 100 vislabākās no tām ir apkopotas un attēlotas šajā bagātīgi ilustrētajā grāmatā. Filmu apskats ietver koncepcijas izveidi un filmēšanu, kā arī katra darba vietu kinovēsturē.


     Arī šoreiz jauno grāmatu klāstā ietilpst medicīnas nozares literatūra. R. Rožkalnes „Veselības ABC” atrodami īsi slimību apraksti un ieteikumi, kas jādara, ja ir novērotas izmaiņas organismā vai slimību pazīmes: kādos gadījumos ir nepieciešama ārsta konsultācija un kādos gadījumos steidzami jāizsauc ātrā medicīniskā palīdzība. Grāmatā ievietoti arī slimību profilaksei un ārstēšanai ieteikto augu attēli, kam pievienots īss augu iedarbības apraksts, kā arī sniegti ieteikumi, kā pagatavot un lietot ārstniecības augu preparātus mājas apstākļos.

 

 

     

 


     Grāmata „Pašdiagnostika” sniedz gan senus, gan mūsdienu atklājumus par ķermeņa ārējām pazīmēm, kas liek vērīgāk ielūkoties sevī un nepieciešamības gadījumā aktīvi rīkoties, rūpējoties par savu veselību. Lasītājiem varētu būt interesanti uzzināt, kā cilvēka raksturs un spēja pretoties slimībām atspoguļojas viņa ārējā izskatā. Psihiatra V. Kuzņecova „Veselības sērijā” iznākušais izdevums „Stress un depresija” savukārt sniedz atbildes uz jautājumiem, kā cilvēkam palīdzēt sev tikt galā ar stresu darbā un sadzīvē, skaidro, kas ir depresija un kas to rada, kā arī sniedz padoms, kādus psiholoģiskos testus var izmantot, lai atklātu depresiju.


     Ainavu arhitektūras un mākslas nodaļas papildina divi jaunieguvumi. I. M. Janelis grāmatā „Latvijas muižu dārzi un parki” pirmo reizi kopainā tiek parādīta Latvijas muižu parku attīstība laikmeta stilu un lokālo iespēju krustpunktos, kā arī dota iespēja novērtēt konkrēto teritoriju vietu un stāvokli pašreizējā Latvijas ainavā. Bet K. Ābeles monogrāfija „Johans Valters” apskata mākslinieka Johana Valtera jeb Valtera-Kūrava veikumu un starptautisko biogrāfiju (uz 20. gadsimta sliekšņa viņš veicināja spēcīgu modernas gleznieciskās kultūras uzplaukumu Latvijā, bet 1906. gadā pārcēlās uz Vāciju).

 

 

     

 


     Tiem, kuri interesējas par politiskās cenzūras jautājumiem, noderēs H. Stroda monogrāfija „PSRS politiskā cenzūra Latvijā”, kura atklāj PSRS cenzūras darbību Latvijas garīgās kultūras apspiešanā piecdesmit okupācijas gados un liek pārvērtēt daudzus PSRS valsts cenzūras laikā tapušus izdevumus un to autorus, kā arī okupācijas cenzūru kopumā. Sevišķa vērība pievērsta bibliotēku, zinātnes un daiļliteratūras, radio, kinofilmu un televīzijas cenzūrai.

 

 

     

 


     Kā allaž piedāvājumā arī jaunas daiļliteratūras grāmatas. J. Mauliņa romānā „Burve” (pēdējais viņa romāns) rakstnieka interese par zinātnes sasniegumiem, meklējumiem un spožiem atradumiem materializējusies aizrautīgā un intīmā mīlas stāstā. Romāna darbība saistīta ar mikrobiologu grupu, kas pēta jūtu pasauli, mīlestības būtību. Par mīlestību arī M. Zīles romāns „Vīrietis vēsai vasarai”. Abas grāmatas izdotas sērijā „Lata romāns”.

 

    Bet trillerī „Senatnes vārti” T. Nokss patiesus vēsturiskus faktus, zinātniskus atzinumus un Bībeles mistērijas saaudis vienā satriecošā stāstā, kas pārņem lasītāju savā varā. Savukārt Dž. Kolinsa romānā „Nabaga mazā maita” sniedz saviem lasītājiem nepārspējamu ieskatu Holivudas dzīvē – bagāto, ietekmīgo un slaveno cilvēku spožajos dzīves un mīlestības svētkos.

 

 

 

     


     Prozas izlasē „Stāsti: prozas lasījumi klātienē un neklātienē” – 2008. un 2009. gada prozas lasījumos izskanējušie raksturīgākie, iezīmīgākie un interesantākie stāsti.

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. novembrī.

 

 

 


Līdzīgi raksti