2011. gada 2. maijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 49 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

Nozaru literatūras klāstā šoreiz mārketinga lietpratēja un pasaulē populārākā e-grāmatu autora S. Godina visvairāk pirktā grāmata „Veiksmes stratēģija” – bestsellers, kas iznākšanas mēnesī vien ticis nodrukāts vairāk nekā 100 000 eksemplāros. Šī grāmata sniedz lasītājam jaunu skatupunktu, lai palūkotos uz savu dzīvi (karjeru, biznesu, kompāniju), un var kalpot kā katalizators, lai būtiski ko mainītu. Tā būs uzticams ceļvedis virzībā uz izciliem panākumiem pat tad, ja izejas punkts ir smags kritiens.

Grāmata „6 soļi ceļā uz izciliem rezultātiem” savukārt palīdzēs rast atbildi uz jautājumu, kādas ir jūsu stiprās puses un kā tās izmantot jau šodien. Izdevums bagātīgi papildināts ar testiem un interaktīviem pielikumiem, kas palīdz noskaidrot stiprās puses, cik lielā mērā tās ikdienā tiek izmantotas un kā fokusēties uz tām, lai sasniegtu izcilus rezultātus un padarītu dzīvi piepildītāku un laimīgāku.

Dabas draugiem un pētniekiem noderēs grāmata „Latvijas ūdenskritumi un krāces”, kurā atrodama plaša informācija par Latvijas ūdenskritumiem – kādi tie ir, kur atrodas, kad un kā vislabāk tos apskatīt. Dodoties dabā, noderīgs būs arī grāmatā atrodamais sezonālo ūdenskritumu un leduskritumu saraksts. Pirmoreiz pilnībā apkopota arīdzan informācija par visiem zudušajiem Latvijas ūdenskritumiem. Izdevumā publicēts gandrīz 200 Latvijas upju krāču saraksts, kas iedvesmojošs būs ūdenstūristiem, pārskata tabula par visiem Igaunijas ūdenskritumiem, kuru nosaukumus latviskojusi igauņu valodas konsultante, un vēl daudz interesanta un noderīga.

Piedāvājam arī grāmatu Sulas”, kurā apkopotas 103 receptes veselībai, dzīvespriekam, spēkam un enerģijai, tajā atradīsiet atbildes uz jautājumiem, kā dažādot garšas sajūtas un pagatavot daudzveidīgus un garšīgus sulu maisījumus, kuras sulas jādzer, lai pasargātu sevi no noguruma, depresijas un saaukstēšanās slimībām, kuras sulas stiprina imūnsistēmu, spēcina sirdi, attīra organismu un atjauno šūnas, kurus vitamīnus un minerālvielas satur svaigi spiestas sulas.

Rokdarbniecēm šoreiz esam sagādājuši 3 jaunas bagātīgi ilustrētas grāmatas: S. Nikitenko „Piespraudes”, Ž. Grāfas „Fantastiskas zeķes” un T. Milleres „Tamborēsim zeķes!”. No tām varēsiet apgūt viegli izgatavojamu interesantu, netradicionālu un atraktīvu piespraužu izgatavošanas mākslu, smelties idejas mūsdienīgu un arī netradicionālu zeķu modeļiem, kā arī iemācīties tamborēt zeķes. Šīs grāmatas ir patiesi iedvesmojošas, iesakām ielūkoties!

Daiļliteratūras jaunumos Jauno Puškina prēmiju un plašu rezonansi guvušais O. Sivuna darbs „Popārta romāns”, kurā autors apspēlē popkultūras karaļa Endija Vorhola grāmatas „Endija Vorhola filozofija (No A līdz B jeb turp un atpakaļ)” rakstīšanas pieeju un stilu, latīņu alfabēta secībā apskatot 26 pasaulē plaši pazīstamus zīmolus. Grāmata ir ironijas un pašironijas, lielpilsētas vientulības un smeldzes, kā arī paradoksu spēļu caurausta. O. Sivunam raksturīgs neparasti ass un precīzs laikmeta vērojums, savdabīgs skatījums uz patērēšanas masu kultūru un uz lietu pasauli, kas romānā atklājas kā visvarena zīmju un simbolu sistēma, kuras priekšā cilvēks ir kļuvis bezspēcīgs.

Amerikāņu mazpilsētas bibliotēkas vadītājas V. Maironas grāmatas „Djū. Mazpilsētas bibliotēkas kaķis, kas aizkustināja pasauli” galvenais varonis ir visslavenākais kaķis, kas jebkad staigājis pa zemes virsu – par viņu ir bijuši neskaitāmi raksti kaķu mīļotāju žurnālos visā pasaulē, viņu filmēt devās filmēšanas grupa no Japānas nacionālās televīzijas, Djū visur pazīst, par viņu runā un viņu mīl. Djū ir ļoti neparasts. Viņa mājas ir bibliotēka. Djū tur ir galvenā persona – gan īstenais saimnieks, gan rotaļu meistars, gan vājāko aizstāvis, gan noskumušo mierinātājs. Par to, kā Djū mainīja bibliotēkas darbinieku un apmeklētāju ikdienu un visas pilsētiņas dzīvi, lasiet šajā grāmatā!

K. V. Gortnera romāns „Kastīlijas mantojums” savukārt ir vēsturiska sāga par 17. gadsimta Spānijas kaislību pilno galma ikdienu, tas vēsta par skaistas, sirdsgudras un ticīgas karalienes dzīves ceļu, kurā Huana, meklējot līdzsvaru starp prātu un jūtām, reizēm balansē uz neprāta robežas. Karaliene Huana nereti tiek dēvēta par pēdējo īsto Spānijas karalieni. Viņas dzīve ir intrigu, kaislību un traģēdiju pilna. Zaudējusi tuviniekus, Huana pēkšņi kļūst par troņmantinieci, nonākot pasaulē, kuru īsi raksturo viltība, godkāre un zemiskums…

Dž. Ostinas romāns „Mensfīldpārka” ir par jaunu meiteni – Faniju Praisu, kuru savā ģimenē pieņem viņas bagātie radi, jo viņas ģimene nav tik pārtikusi... Fanija labi zina, ko grib, un to arī panāk, kļūdama par nobriedušu personību, kura ciena citus un ir cienīta, godīga, labestīga. Romānā manāmi autorei raksturīgie ironiskie sabiedrības vērojumi.

Tiem, kas ir lasījuši M. Neitanas romānu „Auklīte”, kurš abonementā pieejams jau gadu, noteikti patiks arī bibliotēkas nupat iegādātais autores darbs „Augšupceļš”. Šī romāna centrā ir dzīvespriecīgā un aizrautīgā Nikija, īstais cilvēks īstajā vietā, viņa māca bērnus kādā Londonas pamatskolā, Nikijai patīk savs darbs, un bērni viņu teju vai dievina. Raugoties sava drauga un kolēģa Roba mīlestības pilnajā skatienā, Nikijai šķiet – laime ir tik tuvu! Tomēr cerības uz mīlestību un patiesu dzīves piepildījumu aizēno grūta izvēle... Kāda? Izlasiet grāmatu un uzzināsiet!

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. maijā.

Līdzīgi raksti