Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2011. gada 1. novembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 49 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

 

     M.-K. Kārlaila grāmatā „Kā kļūt par magnētu naudai” aicina lasītāju izmainīt attieksmi pret naudu, ļaujot to sev piesaistīt ātri, bez grūtībām un piedāvājot septiņu pakāpju stratēģiju, kā kļūt par magnētu naudai, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju. Grāmata iepazīstina ar patiesiem gadījumiem, kurus piedzīvojuši konkrēti cilvēki, gūstot fantastiskus panākumus. Grāmatā atradīsiet arī vingrinājumus, kas vērsti uz to, lai cilvēks spētu sameklēt magnētu naudai pats savā attieksmē un domāšanas veidā.

 

     Atmiņu krājums „To nedrīkst nezināt!”, kurā iekļauti 34 atsevišķi darbi, stāsta par latviešu karavīru gaitām Otrā pasaules kara laikā un likteni pēc vācu armijas kapitulācijas. Gandrīz visu grāmatas autoru teksti ir dokumentāla liecība pašu pieredzētajam. Tematiski šis krājums turpina 2009. gadā klajā nākušo grāmatu „Kara kalpu stāsti”.

 

 

 

     Krāšņām fotogrāfijām bagātā grāmata „Dabas vērtības Zemgalē” atklāj lasītājam Zemgales dabas krāšņumu un daudzveidību, tajā apskatīts Bauskas, Laukezera, Saukas, Tērvetes un Vilces dabas parks, parki „Daugavas ieleja” un „Svētes paliene”, dabas liegumi un pieminekļi, kā arī Zemgales dižkoki. Izdevums var noderēt arī kā ceļvedis tūristiem.

 

     Folkloras pētnieces D. Bulas grāmata „Mūsdienu folkloristika” sniedz ieskatu mūsdienu folkloristikas teorijā. Tajā apkopoti un izklāstīti pēdējo četrdesmit gadu vissvarīgākie jauninājumi un pavērsieni Ziemeļamerikas un Ziemeļeiropas pētījumos. Grāmatai ir četras daļas. Pirmajā sniegts īss mūsdienu folkloristikas raksturojums, folkloras definīcija un izpratne par nozares izpētes priekšmetu, dažādo virzienu, skolu un tematisko ieviržu apskats. Pārējās trīs daļas raksturo kultūras subjektu (tauta), procesu (tradīcija) un produktu (teksts un priekšnesums). Izdevums nozīmīgs ar to, ka iepazīstina ar jaunākajām tendencēm pasaules folkloristikā un tradicionālās kultūras analīzē.

 

     Daiļliteratūras klāstā šoreiz jauns Lata romāns – L. Šmites „Vella skuķis”, tas vēsta par meiteni no Rīgas, kuru vasarā māte un vecmamma aizved uz Jaunbebriem. Dzīvi laukos Liesma uztver kā trimdu, izsūtījumu, cietumu. Rīdzinieciskā izsmējībā viņa raugās uz svešo pasauli, vecāku apdomu, taču dīvainais dižo koku parks, pagasta dumpinieciskā pagātne un savādas tikšanās ievelk meiteni savdabīgā pagātnes un šodienas saspēlē, kurā viena no galvenajām lomām ir simtsešdesmitgadīgais Jaunbebru kartupeļu dumpis. Vella skuķim jāapdedzinās, lai kļūtu par dzirksteļu metēju un iededzinātu visus liesmot spējīgos vīrus.  Liesmo arī latviešu meitenes iemīlētais čigānzēns, kaut Liesmas plosts sen aizbraucis garām kārotajai patversmei zem „Groziņu” jumta...

 

 

 

     Amerikāņu dzejnieka, rakstnieka un kritiķa Dž. G. Neiharta romāns „Runā Melnais Briedis” iedvesmojoši stāsta par indiāņu svēto vīru, kurš savas dzīves laikā panāca parastam cilvēkam gandrīz nesasniedzamu apziņas atmošanās līmeni. Visu viņa būtību caurstrāvoja viedums un gudrība, kas sniedzās ārpus šīs pasaules robežām. Melnā Brieža zināšanas ar vīziju starpniecību tika nodotas mūsu pasaulei un nu ar šīs neparastās grāmatas starpniecību ir sasniegušas arī mūs.

     Gandrīz aklo indiāni vārdā Melnais Briedis grāmatas autors savulaik ir sastapis, ceļodams pa ASV Lielajiem līdzenumiem un vākdams informāciju episkai poēmai par Amerikas vēsturi.

 

     Slavenās amerikāņu bestselleru autores N. Robertsas romāns „Mīlas svelme” savukārt vēsta par ārēji trauslu, bet neparasti stipru sievieti Rovenu Tripu, viņas darbs ir vienlaikus ļoti aizrautīgs dzīvesveids, kurš prasa visus spēkus un ātru, nekļūdīgu lēmumu pieņemšanu. Nesen piedzīvojusi smagu zaudējumu, Rovena ir stingri nolēmusi neiesaistīties romantiskās attiecībās. Vai viņas prāta uzceltais aizsargmūris noturēsies pretī jaunā kolēģa Gulivera Karija neatlaidīgajiem uzmanības apliecinājumiem, lasiet grāmatā.

 

  

 

     Angļu rakstnieces M. Džonsosnes romāns „Neprātīgā vasara” ir par četrām likteņa kopā savestām sievietēm, kuru dzīves savijušās mezglainos rakstos. Katra no viņām vēlas būt laimīga, katra atrodas arī kādā izšķirošā dzīves posmā. Taču drosmīgu lēmumu pieņemšanai reizēm vajadzīgs vien neliels impulss... Kā spirgta, silta vēja brāzma dzīvesgudrā un dinamiskā Kristija Samersa iebrāžas šo sieviešu dzīvē, un pavisam atšķirīgās sievietes saprot, ka notikumi mainīsies...

 

     Angļu aktiera un rakstnieka D. Nikolsa romāns „Viena diena” ir visā pasaulē iemīļots mīlas stāsts, pēc kura uzņemta mākslas filma ar Annu Heteveju un Džimu Stērdžesu galvenajās lomās. Galvenie varoņi – Emma un Deksters, kuri savā izlaiduma ballē 1988. gada 15. jūlijā satiekas pirmo reizi. Kur viņi būs šajā pašā dienā pēc gada? Un vēl pēc viena gada? Un katrā nākamajā gadā, kas sekos? Atbildes meklējiet romānā.

 

 

     Jaunumu klāstā šoreiz arī dzejas grāmatas, kuras saņēmām dāvinājumā no to autoriem, – almanahs „Rēzekne – 2011”, R. Urtānes „Kastaņu sniegs” un „Novadu sasaukšanās” ( aut. A. Celma, E. Bičevska, M. Bikovska).

 

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. novembrī.

 

 

 

Līdzīgi raksti