1917. gada 26. un 27. aprīlī (pēc vecā stila) Rēzeknē notika Pirmais Latgales latviešu kongress.

Kongresā tika pieņemts vēsturisks lēmums par Latgales atdalīšanos no Vitebskas guberņas un pievienošanos Kurzemes un Vidzemes latviešiem. Kongress izlēma ne tikai Latgales turpmāko likteni, bet arī  ietekmēja turpmākos mūsu valsts vēstures procesus un deva nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts dibināšanā.

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā līdz 2021. gada 5. maijam apskatāma tematiska izstāde “Latgales kongress – solis pretī Latvijas valstij“. Izstādē iekļautas gan grāmatas no bibliotēkas krājuma, gan novadpētniecības materiāli no dažādos gados iznākušiem periodiskajiem izdevumiem. Laipni aicināti iepazīties ar izstādi!