No 2022. gada 3. līdz 16. janvārim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā apskatāma izstāde "To nedrīkst aizmirst!", kuras materiāli stāsta par Audriņu ciema traģiskajiem notikumiem Otrā pasaules laikā.

Audriņu traģēdija bija civiliedzīvotāju iznīcināšanas akcija par sarkanarmiešu slēpšanu un apgādāšanu, kuru īstenoja nacistiskā Vācija 1942. gada 2. – 4. janvārī Rēzeknes apriņķa Makašēnu pagasta Audriņu ciemā.

1942. gada 2. janvārī Rēzeknes apriņķa policijas priekšnieka Alberta Eiheļa un Rēzeknes 2. policijas iecirkņa priekšnieka Boļeslava Maikovska vadībā Audriņos ieradās policisti, pēc viena signālraķetes šāviena tika nodedzinātas 42 mājas.

1942. gada 3. janvārī Audriņu iedzīvotājus izveda uz Ančupānu kalniem (5 km attālumā no Rēzeknes), kur jau iepriekš tika izrakts masu kaps. Rēzeknes apriņķa policijas 4. iecirkņa priekšnieka H. Puntuļa vadībā policisti Ančupānu kalnos nošāva 170 Audriņu iedzīvotājus.

Rēzeknes tirgus laukumā 4. janvārī publiski tika nošauti 30 Audriņu vīrieši, starp kuriem bija arī 12 gadus vecs zēns. Kopumā Audriņos tika nogalināti ap 60 vīriešu, 90 sieviešu un 50 bērnu.