2012. gadā studentu apmaiņas programma Erasmus* atzīmē 25 gadu jubileju. Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā no 11. līdz 17. jūnijam ikviens interesents var iepazīties ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veidotu interaktīvo stendu „Erasmus vēstnieki”, uz Rēzekni tas atceļoja no Daugavpils.

Stends, kurā iebūvēts monitors, ar video, fotogrāfiju un atziņu palīdzību iepazīstina ar studentu, pasniedzēju un augstskolu personāla stāstiem par studijām un profesionālo pilnveidi dažādās Eiropas valstīs Erasmus apmaiņas programmā. Stendam pievienotas austiņas, kuras bibliotēkas apmeklētāji var izmantot, lai pietiekamā skaļumā, netraucējot pārējiem lasītājiem, noklausītos audioinformāciju.

„Erasmus vēstnieki” atspoguļo vairāku desmitu programmas dalībnieku liecības, tajā skaitā Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova Erasmus pieredzi. Informatīvais stends apceļos 11 lielākās Latvijas pilsētas, lai ar plašajām programmas iespējām varētu iepazīties pēc iespējas lielāks cilvēku skaits.

Vairāk stenda fotogrāfiju iespējams apskatīt šeit.

---

* Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no 33 programmas dalībvalstīm. Augstākās izglītības iestāžu personālam savukārt tā ir lieliska iespēja profesionāli pilnveidoties, bet dažādu uzņēmumu speciālisti var dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs.

Latvijā šīs programmas administrators ir VIAA, un tā pie mums darbojas jau 12 gadus. Līdz šim Erasmus programmā ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti, bet uz mūsu valsti tās ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Vairāk par Erasmus programmu iespējams uzzināt šeit.