„Aiz loga dziedāja vējš”

     2011. gada 21. decembrī plkst. 12:00 Rēzeknes Centrālās bibliotēkas Konferenču zālē būs tikšanās ar Santu Mežābeli viņas jaunā romāna „Aiz loga dziedāja vējš” atvēršanas svētkos. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās arī mūsu novadniece, romāna galvenās varones prototips.

 

     Santa Mežābele (īstajā vārdā Antoņina Ločmele) dzimusi 1941. gada 3. decembrī Balvu rajona Vectilžas pagasta Lutenānos. Šogad bijusī pedagoģe savā dzimtajā pusē jau nosvinēja gan apaļo dzīves jubileju, gan 10 gadu literārās darbības jubileju un jaunākās grāmatas atvēršanas svētkus. Nākamā „pietura” – tikšanās ar rēzekniešiem.

 

     Rakstniece ir publicējusi nu jau septiņus romānus. Pirmais no tiem nāca klajā 2000. gadā un saucās „Tēva priede”, tam sekoja trīs Lauku Avīzes sērijā „Lata romāns” izdotie darbi: „Nakts uz svētdienu” (2002), „Uz priekšu, meitenes!” (2002) un „Viena lustīga sieviete” (2004). 2007. gadā tika izdots romāns „Rītausmā te rēja lapsa”, bet 2010. – „Skaistulis un mežinieka meita”. Jaunākais romāns, kura nosaukums ir „Aiz loga dziedāja vējš”, nāca klajā šogad.

 

     Rēzeknes lasītāji ar Santu Mežābeli tikās jau 2010. gada pavasarī, kad rakstniece vēra vaļā „Skaistuli un mežinieka meitu” un stāstīja par savu daiļradi un dzīves līkločiem. Arī šoreiz ikviens interesents varēs ielūkoties jaunākā romāna tapšanas stāstā un ieklausīties rakstnieces pārdomās. Būs arī iespēja iegādāties grāmatas. Laipni lūdzam!