Septembris Latvijā ir dzejas dienu mēnesis. Dzejas lasīšana ir viena no skaistākajām tradīcijām, kas vieno autoru un lasītāju gan mājās, skolās, bibliotēkās, kafejnīcās, gan parkos un šķērsielās.

Lai iepriecinātu sevi un garāmgājējus Rēzeknes 2. bibliotēkas bibliotekāres saulainā 2022. gada 16. septembra pēcpusdienā Rēzeknes Ziemeļu mikrorajona parkā aicināja piedalīties zibakcijā “Dzeja uz trotuāra”.

Zibakcijas laikā garāmgājējiem bija iespēja uzrakstīt uz trotuāra iemīļotu un populāru latviešu dzejnieku dzejas rindiņas. Par zibakcijas dalībniekiem varēja kļūt arī nejauši garāmgājēji. Pilnīgi brīva atmosfēra: gribi lasi, negribi lasīt – klausies. Gribi – zīmē vai uzraksti savas emocijas ar krītu uz trotuāra, negribi – esi tikai vērotājs. Nekas nav obligāti, un tieši tāpēc ir tik forši!

Rēzeknes 2. bibliotēkas bibliotekāres pateicas visiem, kas piedalījās un aktīvi darbojās šajā brīnišķīgajā akcijā! Lai dzeja vieno un iedvesmo!