Tautas grāmatu plaukts

Bibliotēku nedēļas laikā no 2018. gada 23. līdz 29. aprīlim Rēzeknes Centrālā bibliotēka vēlas īpaši uzrunāt savus lasītājus, aicinot bagātināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Tautas grāmatu plauktu ar kādu sev īpašu grāmatu un tajā ierakstītu vēstījumu vai personisku stāstu, kas vienlaicīgi veido mūsu tautas un valsts kultūru un vēsturi.

Gaismas pils arhitekts Gunārs Birkerts LNB ātrijā jeb vestibilā ir izveidojis stikla konstrukciju piecu stāvu augstumā, kas paredzēta Tautas grāmatu plauktam. Tautas grāmatu plaukta pirmās rindas tika piepildītas 2014. gadā, kad ar Grāmatu draugu ķēdi no rokas rokā līdz jaunajām mājām tika aizgādāts ap 2000 grāmatu. Kopumā Tautas grāmatu plauktā līdz LNB simtgades jubilejai 2019. gada augustā plānots ievietot aptuveni 15 000 grāmatu.

Ja vēlies piedalīties, tad:

* izvēlies vienu īpašu grāmatu, ko dāvināt Tautas grāmatu plauktam;

* ieraksti titullapā vēstījumu, kāpēc Tu dāvini tieši šo grāmatu (valodai nav nozīmes);

* dodies uz  Rēzeknes Centrālo bibliotēku vai kādu no tās filiālbibliotēkām (Rēzeknes 2. bibliotēku vai Bērnu bibliotēku);

* paņem līdzi jau aizpildītu vai aizpildi uz vietas dāvinājuma veidlapu (pieejama www.tautasgramatuplaukts.lv);

* nodod grāmatu bibliotekāram.

Izmantosim iespēju papildināt Tautas grāmatu plauktu un kopā ar uzdāvināto grāmatu nodot vēstījumu nākamajām paaudzēm!