{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 1. decembris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=496:jaunas-gramatas-1-decembris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2010. gada 1. decembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 53 jaunas grāmatas un 1 jaunu kompaktdisku. Turpinājumā vairāk par dažiem no jaunieguvumiem.


     Atbildes uz jautājumiem, ar ko saskaras vadītāji (izpatikt šefam vai nezaudēt godprātību; apzināties teiktā nozīmīgumu vai nesatraukties par to, kā sacīto “tulkos” darbinieki; nolaist rokas pēc sakāves vai tiekties pretī uzvarai; sameklēt labākos darbiniekus vai iztikt ar tiem, kurus vieglāk atrast; uztver savu karjeru kā hobiju vai „iestaigātu taciņu”), sniedz grāmata „Karjeras veidošana”, kurā publicētās pieredzējušu līderu atziņas.

     A. Kurpatova bestsellera titulu guvusī grāmata „Septiņas unikālas receptes, kā uzvarēt nogurumu” ir par to, kā atrast sevī spēku un atgriezties pilnvērtīgā, laimīgā dzīvē. Vieni zinātnieki runā par „hroniska noguruma sindromu”, citi – par „neirastēniju”. Bet kam gan interesē šīs zinātniskā pieeja? Šajā grāmatā rodams risinājuma veids, kā izkļūt no strupceļa, kam vārds ir nogurums jeb spēku izsīkums.

 

 

     

 

     Savukārt E. Teilora grāmata „Prāta programmēšana” ir smalks, taču ikvienam saprotams pētījums par to, kā iespējams kontrolēt cilvēku domas un vienlaikus arī piedzīvoto realitāti. Vai iegādājaties lietas, kuras jums nav nepieciešamas? Vai vēlēšanās balsojat par kādu politiķi, nezinot, kāpēc to darāt? Vai tā ir tikai sagadīšanās? Autors atklāj ne tikai prāta programmēšanas postošo ietekmi, bet arī veidus, kā stāties pretī citu centieniem ielauzties jūsu apziņā. Šajā grāmatā rodama gan teorētiska informācija, gan viegli pielietojamas metodes, kas sniegs jūsu domām spēku un ļaus saprast, ka visu sapņu piepildījums ir jūsu pašu rokās.

     A. Ņekrasovs grāmatā „Mātes mīlestība” runā par globāla rakstura tematu – pārāk lielu mātes mīlestību, kas rada daudzas problēmas no sīkām ģimenes ķildām un laulības šķiršanas līdz bērnu bojāejai, sarežģītām sociālām problēmām un kariem.

     L. Lapsas grāmata „Indija ne pa jokam. Un Pakistāna arī” ieinteresēta aculiecinieka acīm rāda to, kur savas reālās dzīves priekus un bēdas ik dienu piedzīvo paši indieši un pakistānieši. Abas šīs zemes ir tā pasaules daļa, kur kaut kas neiespējams, pat vienkārši neiedomājams cilvēku piemeklē ik uz soļa, tikko viņš šo soli sper sānis no tūristu iemītās takas. Aizraujošo stāstījumu ilustratīvi papildina autora fiksētie mirkļi krāsainās fotogrāfijās. Tāpat pielikumā rodama atsevišķa nodaļa par praktiskām lietām, kas būtu jāzina, dodoties ceļojumā, piemēram, par valsts uzbūvi, drošības jautājumiem un finanšu norēķiniem, dzīvošanas, ēšanas, iepirkšanās un uzvedības paradumiem.

 

 

     

 

     E. Muldašovs 4. grāmatā Dievu Pilsētas meklējumos” turpina stāstīt par zinātniskās ekspedīcijas piedzīvoto Dievu Pilsētas meklējumos. Zinātnieki nonāk pie secinājuma, ka viņu izveidotā Dievu Pilsētas karte ir ļoti līdzīga... DNS struktūrai. Tātad ir izdevies atrast vietu, kur Augstākais Saprāts radījis cilvēku – Jauno Cilvēku.

     Daiļliteratūras klāstā šoreiz kāda ļoti amizanta K. Skujenieka dzejoļu grāmatiņa – „Nekā personīga”, kurā autors asprātīgi un kodolīgi runā par ļoti mūsdienīgām un aktuālām tēmām. „esi sveicināts/ starptautiskais valūtas fonds/ žēlastības pilnais/ mūsu dienišķo aizdevumu/ dod mums šodien/ un piedod mums mūsu parādus/ lai mēs dzīvotu/ kā piepirmā Ulmaņa/ āmen” 

     Imanta Ziedoņa dzejoļu krājumā „Vēl ko” apkopoti agrāk nepublicēti dzejoļi un aforismi. „„Vēl ko” ir vēl viens spilgts pierādījums Meistara attaisnotajai klātbūtnei mūsu vidū un šajā pasaulē,” krājumu raksturo tā sastādītāja un redaktore Liāna Langa. Kārtojot grāmatu „Vēl ko”, no vairāk nekā 300 dzejoļiem Liāna Langa atlasījusi aptuveni 100 tekstu, kas spilgti apliecina Imanta Ziedoņa talantu, dzejas rotaļīgumu un latvisko filozofiju.

 

 

       

 

     Populārā amerikāņu autore K. Doda romānā „Mīļotais zaglis” piedāvā dinamisku un reizē bezgala romantisku stāstu, kurā satiekas mūsdienīga sieviete un noslēpumains svešinieks. Grāmatas plusi – spraigs sižets, negaidīti pavērsieni un sirdi stindzinošas atklāsmes. Vēstījums uzburts tik meistarīgi, ka lasītājam gribēsies to pievarēt vienā elpas vilcienā.

      Bet K. Eljotas romāns „Viena diena maijā” vēsta par to, kā Kādā skaistā maija dienā Hetijas Keringtones dzīve pārvēršas uz visiem laikiem... Vientuļajai mātei Hetijai ir daudz iemeslu justies laimīgai. Viņas senlietu bizness zeļ un plaukst, viņas pusaudzis dēls ir labi iejuties internātskolā, un viņa izbauda dēku ar jaunāku, ļoti seksīgu vīrieti. Taču, kad darbs viņu aizved atpakaļ uz idillisko Litlkrendonas ciemu, Hetiju tūdaļ pāršalc sāpīgas atmiņas par viņas pirmo mīlestību. Lai kas arī nenotiktu, Hetija pamazām saprot, ka nav iespējams visu mūžu izvairīties no savām kļūdām...

      Novēlam katram atrast savu īsto lasāmvielu jaunumu klāstā!

      Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

      Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. decembrī.

 

Līdzīgi raksti