{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 3. janvāris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=517:jaunas-gramatas-3-janvaris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}
jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv 
     2011. gada 3. janvārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 41 jaunu grāmatu.


     Šoreiz piedāvājumā vairāki veselīga dzīvesveida un pareiza uztura izdevumi. I. Eglītes grāmata „Labai dzīvošanai” palīdzēs smelties dzīvesprieku un gūt iedvesmu veselīgai un laimīgai dzīvošanai. Te atradīsiet noderīgus padomus, kā pielietot dabas līdzekļus veselības nostiprināšanā, kā ātri atgūt lunkanību un enerģiju, kā attālināt novecošanu un kā gudri izmantot planētu ritu, lai atbrīvotos no liekā svara. R. Darbiņa grāmatā „Miega traucējumi” iepazīstina ar miega struktūru, bezmiega veidiem, tā ārstēšanu un to, kā pareizi lietot miega zāles. Grāmatā sniegtas alternatīvas bezmiega ārstēšanas metodes, padomi, kā veselīgi ēst, vingrot un izvērtēt savus gulēšanas ieradumus, lai atgūtu veselīgu miegu.

 

 

     

 

     Grāmatā „Veselīgs uzturs. Diabēts” ievietotas ātri un viegli pagatavojamu, uzturvielām bagātu ēdienu receptes, kas noderēs ne tikai cilvēkiem, kuriem ir diabēts, un viņu ģimenes locekļiem, bet jebkuram, kurš interesējas par veselīgu uzturu un vēlas iemācīties pagatavot gardu un daudzveidīgu ēdienu. Šajā grāmatā apkopotās receptes aptver visu ēdienkartes spektru no uzkodām līdz desertam un dzērieniem, tās lieliski noderēs cilvēkiem ar diabētu un visiem, kas ievēro diētu. Receptes ir papildinātas ar noderīgām ogļhidrātu, maizes vienību un kilokaloriju daudzuma tabulām biežāk lietotajos produktos. Piedāvātie ēdieni satur pazeminātu cukura, sāls un ogļhidrātu daudzumu un ir pagatavojami no Latvijā nopērkamiem produktiem. Dž. Makītas populārā grāmata „Kā ēdīsi, tā dzīvosi” savukārt sniedz padomus, kā uzveikt nogurumu, stresu un gremošanas problēmas, lietojot uzturā piemērotus produktus, kā veikt organisma attīrīšanas kūri, kā gudri iepirkties veikalā un kā atgūt veselību un dzīvesprieku.

     Grāmata „Praktiski un grezni aksesuāri” piedāvā idejas, kā tikt pie interesantām matu sprādzēm, somām, cepurēm, šallēm, auskariem un kaklarotām, un šo ideju īstenošana it nemaz nav sarežģīta! Izdevums sniedz padomus dzijas izvēlē, rakstu izveidē, kā arī piedāvā adījumu paraugus fotogrāfijās.

 

 

     

 

     Praktiskie padomi, kas sniegti grāmatā „Kā novērst vardarbību skolās”, palīdzēs skolotājiem, mācību iestāžu vadītājiem, vecākiem un jauniešiem novērst fizisko, psiholoģisko, verbālo un cita veida vardarbību skolās un ārpus tām. Lietpratīgā informācija noderēs ikvienam, kas vēlas aktīvi iesaistīties vardarbības problēmu risināšanā. Grāmatu sarakstījuši Īrijas zinātnieki.

     Grāmatā „Ceļvedis pasaules reliģijās” aplūkotas pasaules lielākās reliģiskās tradīcijas (jūdaisms, kristietība, islāms, hinduisms un budisms) un to dažādie novirzieni, seno tautu reliģijas, seno cilšu (bezrakstības) reliģijas un jaunās reliģiskās kustības. Grāmata atklāj gan reliģiju kopīgās iezīmes, gan to atšķirības un noderēs kā zinošam pētniekam, tā aizrautīgam studentam vai ceļotājam, kurš meklē informāciju par vietējām reliģiskajām paražām, un arī draugam, kas vēlas labāk saprast savu jauno paziņu.

     Izdevumā „Zīmes & simboli” apkopots vairāk nekā 2000 zīmju un simbolu, kas ieved cilvēces vēstures līkločos, izskaidro reliģisku rituālu nozīmi, iepazīstina ar mītiskiem varoņiem un palīdz interpretēt modernos logotipus. Grāmatā ir daudz krāsainu fotoattēlu un ilustrāciju, tā ietver detalizētus aprakstus un skaidrojošo vārdnīcu.

 

 

 

 

       

 

 

     O. Ozola romāns „Latvieši ir visur” jeb „pirmais latviešu globālais trilleris” ir kā zāles latviešu pašapziņas celšanai. Mūziķe L. Vuda par šo daiļdarbu saka šādus vārdus: „Grāmatas varonis kā labs gids mūs ved ceļojumā, kas aizsākas 1990. gadā, bagātīgais maršruts vijas caur gadiem, daudziem pasaules karstajiem punktiem, tas aizved mūs ciemos pie gudriem un ietekmīgajiem cilvēkiem un ļauj sarunāties par vienu aizrautīgu tēmu – apgalvojumu, ka „latvieši ir visur”. Autors piedāvā savu redzējumu, vēstures fakti un personāži salikti kopsakarībās, par kurām ikdienā mēs neaizdomājamies. Var piekrist, var arī nepiekrist, taču šis ceļojums laikā un telpā ir bezgala aizraujošs.”

     Rakstnieces S. Meieres bestsellera „Krēsla” cienītājiem šoreiz piedāvājam latviešu vampīrsāgu „Nepabeigtais skūpsts”, tās galvenie varoņi ir vientuļa vidusskolniece, kura tikko pārcēlusies uz dzīvi svešā pilsētā, un noslēpumains jauns vīrietis, kuram piemīt teju pārdabisks valdzinājums. Fonā – mistiskas, neatklātas slepkavības tepat, blakus ielā, biedējoši vēstījumi un neticamas sakritības.

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 17. janvārī.

 Līdzīgi raksti