{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 1. februāris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=533:jaunas-gramatas-1-februaris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}
jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2011. gada 1. februārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 49 jaunas grāmatas.


     Šoreiz piedāvājumā M. Innesas praktiskā rokasgrāmata mājas un dzīvokļa dekorēšanai „Idejas tavai mājai”, tā satur simtiem paraugu – no apzeltīta šaha galdiņa līdz izrotātam gultas galvgalim. Katra grāmatā iekļautā darba veidošana apskatīta pakāpeniski, soli pa soli. Tajā atrodamie materiālu, darbarīku un darba paņēmienu apraksti ļaus īstenot pat visneprātīgāko ideju. Izmantojot grāmatā sniegtos padomus, ikviens viegli apgūs dažādas pamatiemaņas – lakošanu, zeltīšanu un sudrabošanu, auduma apdrukāšanu, kā arī tekstilmozaīku, kolāžu, dekupāžu un papjēmašē darināšanu.


     Grāmatā „Uzturs fiziskā slodzē” pieredzējusī uztura un sporta speciāliste I. M. Rubana piedāvā unikālu iespēju iepazīt praktisko uzturzinātnes pusi un līdz ar to palīdzēt sev izvēlēties slodzei atbilstošu pārtiku. Grāmata iepazīstina ar sportistu uztura pamatprincipiem, vielu un enerģijas maiņas likumsakarībām organismā, uztura ietekmi uz fiziskajām spējām, garastāvokli. Autore parāda, kā jāaprēķina diennaktij nepieciešamās uztura normas un noliedz daudzus sabiedrībā izplatītus mītus par uzturu, uztura bagātinātājiem, svara zaudēšanu un medikamentiem. Darbā ir daudz praktisku ieteikumu un katrs var izmantot dotās aprēķina formulas.


     L. Blauas grāmata „Maija Tabaka. Spēle ar dzīvi” stāsta par slaveno latviešu gleznotāju, kuras parādīšanās sabiedrībā vēl arvien rada interesi. Ar jaunas personālizstādes atklāšanu 2009. gada rudenī Maija Tabaka klusi nosvinēja apaļu dzīves jubileju, bet šajā grāmatā ir Maijas simts dzīves gleznas, kuras viņa glabā savā atmiņu kolekcijā.

 

 

     

 


     Mūsdienu mistiķis Ošo grāmatā „Līdzcietība” runā par jūtām, kuras cilvēkam nereti ir grūti izprast. „Līdzcietība nav labestība; labestība nav līdzcietība. Labestība ir kvalitāte, kas nostiprina ego. Kad esat pret kādu labestīgs, jūs jūtat, ka esat pārāks par viņu – jūs pazemojat to otro. Līdzcietība ir nemotivēta, jūs dodat vienkārši tādēļ, ka jums ir, ko dot, - ne tāpēc, ka citam tas ir nepieciešams.”


     Psiholoģes D. Rouvas darbs „Depresija. Izlaušanās no iekšējā cietuma” guvis plašu atzinību visā pasaulē, ir neaizvietojams palīgs cilvēkiem, kuri cieš no depresijas, viņu ģimenes locekļiem un draugiem, kā arī visiem profesionāļiem un neprofesionāļiem, kuri ikdienā strādā ar depresijas māktiem cilvēkiem. Šī grāmata dāvā iespēju izprast depresiju, tās cēloņus un mainīt dzīvi, uzņemoties vadību pār to.

 

     Grāmatā „Radošas sabiedriskās attiecības” tās autors E. Grīns aplūko piecus radošā procesa “i”: informāciju, inkubāciju, ilumināciju, integrāciju un ilustrāciju; ideju rosināšanas tehnikas; prāta vētras; ideju attīstīšanu; radošuma kavēkļus, kā arī radošas personības un uzņēmumus.

 

 

 

     

 

 

     E. Parutes „Stila un modes enciklopēdijā” savijas speciālās terminoloģijas būtība, tērpā un modes tēlos jaušamā saikne ar apkārtni, vizuālo mākslu, mūziku, deju, teātri, reālām un izdomātām pagājušo laikmetu personām, mītiem, nostāstiem, leģendām, filozofiskām atziņām u. c. komponentiem, kas rada sarežģītu, taču arī intriģējošu jomu. Lai iespējami daudzpusīgi atspoguļotu tērpu vēstures gaitu, šajā darbā liela uzmanība veltīta ikvienai niansei, kas līdzās tērpam veido laikmeta seju – sākot ar laikmeta kultūrvēsturiskā fona ietekmi un beidzot ar tērpa kopformu. Vēstījumu aizsāk Senās Ēģiptes valdnieku varenības liecības. To pabeidz 20. gadsimta pirmās desmitgades modes idejas, kad beidza pastāvēt vēsturiskie modes stili, lai līdz ar 20. gadsimta modernuma izpratni aizsāktos cita līmeņa modes cēliens.


     Enciklopēdiskajā rokasgrāmatā „Alfa & omega” tabulu un īsu uzziņu veidā dots ieskats semiotikā, metroloģijā, astronomijā, eksaktajās zinātnēs, ģeogrāfijā, dzīvajā dabā, cilvēces attīstībā un vēstures hronoloģijā, politikas, ekonomikas, kultūras un sporta faktoloģijā.

 

 

     

 


     B. Simsones pētījums „Iztēles ģeogrāfija” veltīts šobrīd pasaulē ļoti populārajam literārās fantāzijas žanram, atklājot žanra slavenākajos darbos „Gredzenu pavēlnieks”, „Harijs Poters”, „Nārnijas hronikas” u. c. iešifrētās mītiskās sistēmas, norādes un kodus, kas ļauj tajos saskatīt būtiskas paralēles ar seniem mītiem un brīnumpasakām, un pat ar Bībeles stāstiem. Darbā iekļauts ieskats fantāzijas literatūras vēsturē un kritikā, apskati par interesantām žanra mūsdienu tendencēm un nodaļa par fantāzijas žanra iezīmēm latviešu literatūrā. Šī monogrāfija ir pirmais plašākais fantāzijas žanram veltītais literatūrzinātniskais pētījums latviešu valodā.

 

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.


     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. februārī.

 Līdzīgi raksti