jaunas gramatas

2011. gada 1. martā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 65 jaunieguvumus, tostarp 3 diskus.

Šoreiz piedāvājumā vairākas grāmatas par ievērojamām personībām. D. Mazvērsītes grāmata „Pusvārdā. Jānis Zābers” stāsta par izcilo latviešu tenoru, tajā apkopoti piecus gadus vākti atmiņu stāsti, dokumenti, fakti un notikumi, kuri palīdz jaunā gaismā skatīt dziedātāja dzīves un daiļrades līkločus.

J. Ūdra biogrāfiskais romāns „Ulmanis” savukārt vēsta par tautā iemīļotā prezidenta dzīvi. Autors ir izpētījis pieejamos dokumentus, laikabiedru atmiņas un biogrāfiskajā romānā emocionāli iedzīvojies K. Ulmaņa domās un pārdzīvojumos, sākot no 1940. gada, kad Latvija zaudē neatkarību, līdz pat bijušā prezidenta nāvei. Nozīmīgu vietu grāmatā ieņem K. Ulmaņa atmiņas par jaunības gadiem, attiecībām ar sievietēm, karjeru un patriotiskajiem centieniem Latvijas labā. Daiļdarbu papildina dokumentārie materiāli – aresta laika nopratināšanas protokoli, K. Ulmaņa izsūtījumā un cietumā rakstītās piezīmes u. c.

Žurnāliste T. Fasta ir sarakstījusi grāmatu „Juris Podnieks”, tā stāsta par pazīstamo dokumentālā kino režisoru, kurš 1992. gada vasarā zemūdens medību laikā noslēpumaini pazuda Zvirgzdu ezerā. Šī grāmata ir mēģinājums atšķetināt neparasta cilvēka likteņa noslēpumus. Grāmatas autore ilgus gadus ir bijusi draugos ar režisoru, braukusi kopā ar viņu uz filmēšanas vietām, vērojusi viņu dažādās dzīves situācijās, un tas pamudināja autori pētīt Jura bojāejas cēloņus. Grāmatā ir ievīti personiski iespaidi un atmiņas.

Savukārt grāmata „Gaisma un noslēpums” ir par latviešu dzejnieci un jogas skolotāju Veltu Sniķeri un viņas daiļradi. Šī grāmata ir kā ceļojums recenziju, vērtējumu, interviju un pašas V. Sniķeres atzinumu pasaulē.

Šoreiz piedāvājumā arī trīs sērijas „Latvijas veiksmes stāsti” grāmatas: „Aivars Žimants: ar skatu uz pasauli”, „Sarunas ar Normundu Skauģi par biznesu un laiku” un „Iļja Gerčikovs: būt kopsolī ar laiku”. Šajās grāmatās cilvēki, ar kuriem Latvija var lepoties, dalās noslēpumos, kas neļauj viņiem pagurt, kas viņus mudina apgūt jaunus tirgus, kā arī radīt iekārojamus produktus un pakalpojumus.

Dziedātājas Noras Bumbieres talanta cienītājus iepriecinās albums „Leģendas. Nora Bumbiere”, kurā iekļautas 17 joprojām populāras Raimonda Paula dziesmas, kuras dziedātāja izpilda gan kā solo māksliniece, gan duetā ar Viktoru Lapčenoku un Ojāru Grīnbergu. Albumam pievienotajā bukletā atrodamas agrāk nepublicētas dziedātājas fotogrāfijas, kā arī izsmeļošs muzikoloģes Daigas Mazvērsītes Noras Bumbieres radošās biogrāfijas apraksts.

Pie lasītājiem šoreiz ceļu uzsāk arī video DVD „Aulejis anekdoti”, kuru pagājušajā mēnesī bibliotēka saņēma dāvinājumā no izdevēja, Rēzeknes Augstskolas. Filma „Aulejis anekdoti” ir izmantojama kā izziņas materiāls un palīglīdzeklis anekdotes žanra apguvei folklorā, tā turpina Rēzeknes Augstskolas ekspedīciju materiālu ciklu par žanra attīstību un kādai vietai raksturīgo folkloru un tradīcijām.

Par aktuālu mūsdienu problēmu, fiktīvajām laulībām, vēsta žurnālistes A. Jolkinas grāmata „Piesmietā misis Eiropa”. Autore uzdodas par potenciālo līgavu un dodas izzināt fiktīvo laulību aizkulises, atverot durvis uz noziedzības, riska, aprēķina un bezcerības pasauli.

Daudziem aktuāla un noderīga būs arī A. Šmita „Digitālā fotogrāfija” – praktiskā un bagātīgi ilustrētā Adobe Photoshop Lightroom lietotāja rokasgrāmata.

P. F. Drukera rokasgrāmata no biznesa literatūras zelta fonda „Efektīvs vadītājs” savukārt palīdzēs vadītājiem, tā māca apgūt piecus svarīgākos efektivitātes paradumus, jo būt efektīvam ir galvenais vadītāja uzdevums.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. martā.

Līdzīgi raksti