Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2011. gada 1. augustā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 63 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

 

     Grāmata „Dabas līdzekļi veselībai un skaistumam” sniedz praktiskus padomus, kuri var noderēt ikdienā arī tad, ja nav daudz laika un naudas. Izdevums vēlreiz apliecina to, ka viss, kas nepieciešams veselībai un skaistumam, atrodams tepat mums līdzās – pļavā, virtuves skapītī vai ledusskapī. Jāvelta sev tikai nedaudz laika un mīlestības – un rezultāts būs lielisks.

 

     Monogrāfija „Inscenējumu realitāte. Latvijas aktierkino vēsture” piedāvā atšķirīgu un novatorisku skatījumu uz nacionālās kinomākslas attīstību, turklāt aizskar arī līdz šim nepētītas jomas. Grāmatu ievada Ingas Pērkones sadaļa par 20. gadsimta 20.–40. gadu periodu, turpinājumā – Latvijas klasiskā kino politiski ekonomiskā sistēma, cenzūra un estētika, ietverot hronoloģisko dalījumu (pēckara gadi, atjaunotne, industrija) un žanrisko daudzveidību (kriminālfilmas, etnogrāfija, melodrāmas, Jāņa Streiča daiļrade). Zane Balčus analizējusi Latvijas aktierkino vēlākos laikus – Latvijas kino sistēmu atjaunotās neatkarības laikā un filmu tematiskās un stilistiskās iezīmes. Grāmatu papildina pētījumi par padomju laika kinorepertuāru Latvijā (Beāte Vītola), ceļojošā kino sistēmu (Zane Balčus) un filmu uzņemšanas tehnoloģijām (Agnese Surkova), noslēgumā praktiska informācija – kinoterminu skaidrojošā vārdnīca ar tulkojumiem angļu, krievu, franču un vācu valodā un līdz šim pilnīgākā un apjomīgākā Latvijas aktierkino filmogrāfija (1920–2010).

 

     Kā maziem, tā lieliem uzņēmumiem šobrīd aktuāls ir mazbudžeta mārketings, un tas nozīmē izvērtēt esošās vai plānotās mārketinga aktivitātes, atteikties no liekiem tēriņiem un investēt tajās, kas sniedz vislielāko atdevi. Grāmatā „Vai mārketings ir lieki tēriņi?” tās autore Ē. Dārziņa, ņemot vērā savu personisko pieredzi, dalās idejās un ieteikumos, ar kādiem līdzekļiem vai dažkārt pat bez papildu materiāliem vai naudas resursiem uzņēmējdarbībā ir iespējams nodrošināt veiksmīgu mārketingu, piesaistīt jaunus klientus un gūt peļņu.

 

     Britu žurnālista M. Tangeita grāmata „Reklāmzeme” sniedz ieskatu pasaules reklāmas vēsturē, tā ir pirmā grāmata, kurā reklāmas attīstība vērtēta no starptautiska skatpunkta. Izpētījis mūsdienu reklāmas pirmsākumus, autors pakāpeniski atklāj, kādos sīvas sāncensības un konsolidācijas procesos veidojusies pašreizējā pasaules reklāmas ainava. Grāmatas tapšanas laikā M. Tangeits intervējis dučiem ietekmīgāko reklāmas biznesa pārstāvju – gan sīkstos izdzīvotājus, kas vēl atceras slavas apvīto zelta laikmetu, gan mūsdienu radošos direktorus. Šie aculiecinieku stāsti veido “Reklāmzemes” pamatu pamatus.

 

     Kā iespējami ātri un viegli iemācīt bērnu rakstīt? Kad sākt rakstītprasmes apguvi? Vai „drukāt” pirms rakstīto burtu apguves? Kā pareizi atveidot rakstīto burtu formas? Kā savienot burtus?... Uz šiem un daudziem citiem ar rakstītprasmes apguvi saistītiem jautājumiem  atbildes sniegs grāmata „Sāksim rakstīt!”. Izdevumā pieejami arī burtu, to savienojumu rakstības paraugi, kā arī dažādi sagatavotājvingrinājumi. Šī grāmata būs noderīgs palīgs pirmskolai, īpaši – sešgadīgo bērnu skolotājiem.

 

     Augstskolu mācībspēku sastādītajā grāmatā „Ievads pētniecībā” savukārt ir aplūkots mūsdienīgs pētniecības process no tā pirmsākumiem līdz pārskata sagatavošanai. Grāmatas pirmā nodaļa ir veltīta pētniecības raksturojumam, otrā – pētījuma stratēģijām un dizainiem, trešā – pētījuma posmiem. Visās nodaļās ir ietverti praktiski padomi. Pielikumā dota arī grāmatā izmantoto un ar pētniecību saistīto jēdzienu vārdnīca. Izdevums noderēs visu līmeņu studentiem, kā arī pētījumu organizētājiem un veicējiem jebkurā jomā. Tā ir plašākais šai tematikai veltītais izdevums, kāds iznācis Latvijā pēdējās desmitgades laikā.

 

     Publicists A. Ābele grāmatā „Par tautu” analizē, no kuras puses latviešu tautai un valstij draud globālas briesmas, aplūko latviešu būtību un ieskicē nākotnes izredzes. Izdevums adresēts ikvienam, kuram rūp latviešu tautas un valsts pašreizējais stāvoklis un kurš meklē nacionālo problēmu cēloņus un risinājumus.

 

      Grāmatā par latviešu hokejistu Sandi Ozoliņu „Ozo. Cilvēks uz ledus” žurnālists A. Puče apkopojis savus pierakstus, intervijas, piezīmes, sarunas, vērojumus un atklāsmes, kas tapuši pēdējo divdesmit gadu laikā. Autobiogrāfiskajā stāstā ietverta arī 1994. gadā izdotā grāmata „Haizivs”.

 

     Daiļliteratūras klāstā D. Čemberlenas romāns „Solis pretī mīlestībai”, kurš stāsta par Īvu Eljotu – veiksmīgu psihoterapeiti, mīlošu sievu un māti, kas bērnu labā gatava uz visu. Tikai – viņas laime balstīta uz meliem un Īvas klusēšanas dēļ var tikt notiesāts nevainīgs cilvēks. Populārā un daudzkārt godalgotā romānu autore D. Čemberlena savā daiļradē pievērsusies cilvēku attiecību sarežģītajiem līkločiem. Autores kontā ir sešpadsmit romānu, un katra jauna grāmata tiek nepacietīgi gaidīta daudzās pasaules valstīs.

 

     J. Brokena romāna „Nelegālie pasažieri” tēma ir mūžīgās brīvības alkas. Darbā savijas trīs galvenās līnijas – nelegālo pasažieru dramatiskā cīņa par izdzīvošanu, galvenā varoņa Morisa un Adrianas mīlasstāsts un sarežģītās mīlestības un naida caurvītās tēva – dēla attiecības, kas atspoguļojas Morisa atmiņās. Nelegālo pasažieru, divu poļu imigrantu, vēlme atbrīvoties no pagātnes un mītiskais sapnis par labāku dzīvi Jaunajā pasaulē kontrastē ar Morisa gremdēšanos pagātnē un melanholisko tagadnes izjūtu. Jūras romantikas tēlojums savukārt simboliski ataino cilvēka sastapšanos ar galēji eksistenciālu dzīves izjūtu.

 

     Šoreiz piedāvājam arī divu ievērojamu latviešu rakstnieču grāmatas – N. Ikstenas romānu „Vīrs zilajā lietusmētelītī”, kurš satur autobiogrāfiskus momentus un ir veltījums pašas rakstnieces ilggadējai draudzībai ar nu jau aizsaulē aizgājušo rakstnieku Dzintaru Sodumu, un M. Zālītes lugu krājumu „Trīs latviskas dziesmuspēles”, kurā iekļauti trīs darbi – „Priekules Ikars”, „Tobāgo!” un „Še tev žūpu Bērtulis!”.

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. augustā.

 

 

 

Līdzīgi raksti