Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

 

     Mācītāja un skolas direktora T. Tripa grāmata „Kā audzināt bērna sirdi” stāsta, kā vecākiem gudri mīlēt savu bērnu, balstoties uz to, kas patiešām ir labs un patiess – uz to, ko Dievs ir atklājis Svētajos Rakstos. Nepietiek ar to, ka vecāki savam bērnam māca, kā pareizi rīkoties. Bērnam ir jāsaprot, kāpēc tas ir pareizi un svarīgi, viņam ir jāiemācās redzēt saistību starp savām vērtībām un uzvedību, starp uzvedību un ilgtermiņa sekām. Šī grāmata māca, ka viss, ko bērns saka vai dara, nāk no viņa sirds. Tāpēc ir svarīgi prast uzrunāt bērna sirdi, spēt vadīt to pa dzīvības un patiesības ceļu, lai audzināšanas darbs nestu bērna dzīvē labus augļus ilgtermiņā. Grāmatas otrajā daļā pievienota Rokasgrāmata vecākiem, kas būs noderīgs palīgs padziļinātākām Bībeles studijām par grāmatā aplūkotajām tēmām.

 

     Pasaulslavenā psihologa, bestsellera „Tavs zemapziņas spēks” autora Dž. Mērfija jaunajā grāmatā „Tavs zemapziņas spēks darbībā” atradīsiet praktiskas metodes, kuras var izmantot fiziskajai, sociālajai, ekonomiskajai un garīgajai pilnveidei. Grāmata piedāvā padomus, kā noteikt un sasniegt mērķus, izkopt pašapziņu un pašvērtību, pārvarēt raizes un stresu, paaugstināt radošās spējas, kļūt par līderi un veidot karjeru.

 

 

     J. Šteimana monogrāfijā „Staļina diktatūra un tās sekas” apskatīti gan tie gadi, kuros Staļins valdīja, gan 20. gadsimta otrā puse un 21. gadsimta sākums – laiks, līdz kuram aizsniedzas viņa valdīšanas sekas. „Publicējot šo grāmatu (..), izdevniecība centusies pievērst lasītāju uzmanību tādām svarīgām problēmām kā diktatūra un demokrātija, valsts terora un lielkrievu šovinisma graujošās sekas, kā arī personības un tautas masu lomai vēsturē, humānisma un konformisma lomai,” raksta izdevniecības vadītājs.

 

     A. Klimoviča grāmatā „Personiskā Latvija” apkopotas 38 sarunas ar plašākā sabiedrībā pazīstamiem un arī tikai nomaļu lauku pagastiņu iedzīvotājiem zināmiem brīvās Latvijas paaudzes cilvēkiem, kuras atklāj 20. gadsimta Latvijas vēsturi caur cilvēku personiski piedzīvoto – viņu likteņiem un dzīvesgājumu. Savus stāstus šajā grāmatā stāsta, piemēram, latviešu ēdienu recepšu krājēja un pierakstītāja Antoņina Masiļūne, basketboliste Zenta Puiķe, pulksteņmeistars Edgars Miķelsons, zvejnieks Žanis Sveilis, vēsturnieks Pēteris Krupņikovs, kinorežisors Rolands Kalniņš, dravinieks Ādams Pastars un daudzi citi. No vēstures mācību grāmatām šo grāmatu atšķir un arī īpašu padara stāstījums pirmajā personā, tekstu kuplina fotogrāfijas – gan grāmatas autora fotografētās, gan viņa sarunbiedru albumos glabātās.

 

 

     Savukārt grāmatā „Melna zivs nakts upē” apkopoti trīs jau reiz publicēti Monikas Zīles romāni, kurus rakstniece rūpīgi pārskatījusi un pilnveidojusi. „„Melna zivs nakts upē” radās pēc tam, kad tiesas nama gaitenī ieraudzīju jaunu sievieti un skaisti sirmojošu vīrieti – abi lūkojās viens otrā tā, ka pelēkās sienas pazuda un atvērās cita, lielu kaislību un piezemētu dziņu pārpilna telpa. Savukārt „Kāravu bruņinieces” sēkla uzdīga pēc paviršas sarunas ar kosmētikas izplatītāju, kuras vārdu nezinu un vēlāk nekad vairs neesmu satikusi. Romāna „Vasaras namiņš” kamolu atritināja pa automašīnas logu ieraudzīta meitene – viņa gulēja pļavā un lūkojās rieta debesīs,” raksta autore.

 

     V. Kaijaka atmiņu stāstā „Koka kāja, Kapu māja” savijas lauku dzīve un darbi, zēna blēņas un gotiska mistika. Kapu māja ir kapu uzrauga nams, kurā dažus bērnības gadus dzīvojis rakstnieks Vladimirs Kaijaks, bet pa kapsētu vētrainās naktīs pastaigājusies Koka kāja, atstādama smiltīs noslēpumainus nospiedumus. Izlasot šo grāmatu, uzzināsiet, cik vētrainiem notikumiem bagāta bijusi rakstnieka bērnība un jaunība – ne velti grāmatai dots apakšvirsraksts „Stāsts par to, kā es septiņreiz no nāves izglābos”.

 

     Amerikāņu bestselleru autores K. Bušnelas romāns „Vasara un lielpilsēta” ir „Kerijas dienasgrāmatu” turpinājums, kurš sniedz pārsteidzošus atklājumus: Kerija iemācās orientēties Lielā Ābola pilsētā, pamazām no pelēkā lauku zvirbuļa pārvēršoties personībā, par kādu vienmēr vēlējusies kļūt. Cenšoties panākt saskaņu starp savu pagātni un nākotni, Kerija pamazām saprot, ka Ņujorka ir daudz sarežģītāka pilsēta, nekā viņa bija iedomājusies. Ar sev raksturīgo asprātību un dzirkstošo humoru romāna autore pavēsta aizraujošu stāstu par to, kā Kerija iepazīstas ar Samantu un Mirandu un kā mazpilsētas meitene pārvērtās par vienu no Ņujorkas modes ikonām – Keriju Bredšovu.

 

 

     Angļu rakstnieces, arī bestselleru autores, P. Skenlenas romānā „Laimīgi mūžam?” atrodamas gan sievietes darbaholiķes, kas cīnās ar izdegšanas sindromu, gan neplānotas grūtniecības radītie pārdzīvojumi, gan nevaldāma naudas un varaskāre ģimenē, bet pāri visam kā trausla dūmaka klājas nemērama un netverama mīlestība...

 

     S. E. Filipsas romāns „Sarauj, mīļā!” apraksta nebūt ne vieglo sievietes ceļu uz pašizziņu un savas būtības piepildījumu pasaulē, kurā vīrieši vienmēr tiek pie lielākās pīrāga daļas. Nespējot samierināties ar sava tēva vienaldzīgo attieksmi, Fēbe Somervila pamet bērnības māju Teksasā un dodas iekarot Parīzes augstās mākslas pasauli. Kad Fēbe kļūst par slavenā aktu gleznotāja Arturo Floresa modeli, tēvs dusmās izsvītro viņas vārdu no testamenta. Tomēr pēc tēva bērēm Fēbe saņem uzaicinājumu ierasties pie ģimenes jurista, lai pārņemtu savu mantojuma daļu. Izbrīnu par tēva vēlību nomaina atskārta, ka nu Fēbe ir slavenās futbola komandas Stars īpašniece. Testamenta nosacījumi paredz, ka komandai jāuzvar AFK čempionātā, pretējā gadījumā Fēbe paliek tukšā...

 

     Šoreiz jaunumos arī otra S. E. Filipsas grāmata – romāns „Privātā dzīve”, kura sižets vijas ap divām draudzenēm – Lūsiju un Megu. Viena no viņām gatavojas precēties ar Misteru Neatvairāmo – Tedu Bodinu, pilsētas iemīļoto dēlu Teksasas pavalstī. Otra savukārt ir apņēmusies paglābt draudzeni no garantētām sirdssāpēm, turklāt arī teju visi Teksasas pavalsts iedzīvotāji uzskata, ka Teds Bodins precas ar sev nepiemērotu sievieti. Lai arī Mega zina, ka labākās draudzenes kāzu izjaukšana ir pareiza rīcība, katastrofa vairs nav novēršama... Kā notikumi risinās tālāk, lasiet romānā!

 

 

     Ceļu satiksmes drošības direkcijas savulaik rīkotās kampaņas brošūra „Ir labi būt labam!”, kurā apkoptas ilustrētas pasakas un dzejolīši par labo un slikto, aicina autovadītājus braukt kulturāli un vienkāršā, labi saprotamā valodā paskaidro, kāpēc un kā dažādās situācijās ievērot pieklājību uz autoceļiem. Grāmatiņa patiks un noderēs gan pieaugušajiem, kuri kā autovadītāji ir tās mērķauditorija, gan bērniem.

 

     Dzejas krājumu bibliotēkā šoreiz papildina B. Martuževas grāmata „Deg uguntiņa”, kuras priekšvārdā A. Egliena ielūkojas dzejnieces biogrāfijas līkločos un raksturo grāmatā iekļauto dzeju. „Šajā krājumā nekas nav tāpat vien – tā teikt, sadzejots. Jo dienai skaistākā vērtība ir tad, kad tā nāk ar dzeju. Ir atziņas un vārdi, kurus savai tautai var pateikt tikai viņa, Broņislava Martuževa. Izjustus, izsāpētus, iznēsātus. Pateiktam vārdam ir cerība kā sēklai uzdīgt, un vienalga - pavasarī vai rudenī. Rudenī uzdīgst ziemcietīgākie. (..) Šajā dzejā ir rimti un viedi vārdi, smeldzīgi un intīmi, te ir dvēseles krēsla un jauneklīgs dzīvesprieks. Lasītājs katram dzejolim pieliks klāt savu izjūtu un savu patiesību. Tāds ir dzejas ceļš – no sirds uz sirdi,” raksta A. Egliena.

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. decembrī.

 

 

Līdzīgi raksti