2012. gada 16. janvārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 49 jaunas grāmatas un 2 džeza mūzikas DVD diskus. Turpinājumā vairāk par daļu no jaunieguvumiem.

L. Blauas grāmata „Jānis Paukštello” stāsta par aktieri, kurš tik daudzus ir uzrunājis izrādēs, dziesmās un par latviešu kino klasiku kļuvušajās filmās. Aktieris ar grāmatas autori par savu dzīvi uz skatuves, par ģimeni, draugiem, partneriem un par dzīves krustcelēm, kurās bijis jāizvēlas, runā ļoti patiesi un atklāti. J. Paukštello L. Baluai ir izstāstījis savu dzīves gājumu no bērnības līdz pat apaļajai jubilejai un šodienai. Grāmatā notikumi sadalīti nodaļās, katrai no tām dots īpašs nosaukums – Savrupa dzīve barā, Pusstops un kortelītis, Smiļģa māja, Nenopietnais cilvēks, Mūžīgais unisons, Dēli. Grāmata papildināta ar ļoti bagātu foto materiālu gan no teātra un kino, gan personīgajiem arhīviem.

Grāmatā „Priesteru kalpojums” savukārt apkopotas pāvesta Benedikta XVI priesterībai veltītās katehēzes un vēstules, kas atklāj priesteru misijas īpašo nozīmi Baznīcai un pasaulei. Grāmata domāta visiem, kas vēlas labāk izprast priesteru aicinājuma noslēpumu – priesteriem un semināristiem, kā arī pārējiem ļaudīm, kas no priesteru rokām saņem Kristus dibinātos Sakramentus. Pāvests atklāj, ka „priesterība ir Jēzus sirds mīlestība” un priesteru kalpojuma dāvana plūst tieši no šīs sirds.

Nesen dāvinājumā no Rēzeknes Augstskolas bibliotēka saņēma vairākus nozīmīgus valodniecības nozares pētnieciskā darba jomā tapušus izdevumus, to vidū ir arī brošūra „Latgaliešu valoda Eiropas reģionālo un minoritāšu valodu kontekstā”, kuru šoreiz piedāvājam jaunumos. Izdevumā ir atklāta latgaliešu valodas vieta un nozīme kā Latgales reģiona un Latvijas, tā arī Eiropas un pasaules mazo, minoritāšu un reģionālo valodu saistībā. Brošūrā skaidroti arī valodniecības termini, kas attiecas uz reģionālajām un minoritāšu valodām, minot piemērus no dažādām Eiropā un pasaulē lietotajām valodām.

Daiļliteratūras klāstā šoreiz 7 latviešu oriģinālliteratūras grāmatas, 6 tulkojumi un lībiešu dzejas krājums, kurā teksti lasāmi paralēli latviešu un lībiešu valodā.

N. Ikstenas grāmatā „Starp divām durvīm” apkopoti labākie autores no 1993. līdz 2011. gadam sarakstītie stāsti, to skaitā arī daži pirmpublicējumi.

Iemīļotās latviešu rakstnieces, populāro filmu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un „Likteņa līdumnieki” scenāriju autores M. Svīres romānā „Māsas” tēlota neikdienišķa un tomēr ļoti iespējama aina: kā iziet no situācijas, kad divas māsas iemīl vienu vīrieti. Kurš izdarīs galīgo izvēli – aktīvākā no māsām vai tomēr neizlēmīgais vīrietis? Un kā tas ietekmēs romāna varoņu turpmāko dzīvi, lasiet grāmatā!

„Lata romānu” sēriju šoreiz papildina L. Stumbres „Vasaras svelme”. Romāna galvenā varone Erta ir iekārtojusi savu dzīvi, bērni jau izauguši. Un tad, pašā trakākajā vasaras tveicē, atkal atgriežas klaiņotājs Johans. Ar jaunu kaismi atgriežas jaunības jūtas, kuras vēl pastiprina Ertas neapmierinātība ar dzīvi. Varbūt tiešām visu pamest un rokrokā ar Johanu doties klejojumos pa pasauli? Taču – vai šim vīrietim tiešām iespējams uzticēties? Vai Erta spēs aizmirst viņu jaunības mīlestības baiso noslēgumu un paļauties uz Johanu, lasiet romānā!

Par attiecībām un mīlas līkločiem vēsta arī S. Mežābeles jaunākais romāns „Aiz loga dziedāja vējš”, kura varones Aleksandras tēls tapis, iedvesmojoties no kādas Rēzeknes novadā mītošas sievietes dzīves.

Šoreiz piedāvājumā arī Latvijas televīzijas skatītājiem labi pazīstamās K. Želves pirmais stāstu krājums „Meitene, kas nogrieza man matus”. Grāmatā iekļautie stāsti tapuši laikā no 2003. līdz 2004. gadam, bet darbība tajos risinās 20. gadsimta 90. gadu Latvijā, situācijā starp pagājušo sociālismu un atnākušo mežonīgo kapitālismu, ar kuru jāsadzīvo.

Dzejnieka A. Deguma liriku daudzi ir dzirdējuši skanam ansambļa „Sestā jūdze” izpildītajās dziesmās „Rabarberu vīns”, „Es iemīlēšos tevī tūlīt”, „It neko es nevaru tev solīt” u. c. Pagājušajā gadā autors savu dzeju ir izdevis krājumā „Es esmu atvars, nebaidies”, šobrīd to piedāvājam izvērtēšanai arī Rēzeknes lasītājiem.

Pavisam nesen klajā nāca jaunā latgaliešu autora Raibā Suņa (Oskars Orlovs) prozas grāmata „Pyrma syltī”, tajā iekļauti 12 stāsti latgaliešu valodā – gan tādi, kuri lasītājam jau ir zināmi, ieskaitot pirmo publikāciju „Dzeive ar munu babu”, gan jaunākais veikums. Pateicamies autoram par grāmatas dāvinājumu un aicinām lasītājus neatstāt šo lasāmvielu bez vērības! Jāatzīmē, ka Raibā Suņa proza varētu atkausēt arī jauniešu (latgaliski nelasošo jauniešu!) sirdis – teksta vieglums, mūsdienīgums, ironiskums, erotiskās notis un sarkasms ir vieni no atslēgas vārdiem, kas šajā gadījumā uzrunā.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. februārī.

Līdzīgi raksti