{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Atkritumi. Vide. Cilvēks',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=218:atkritumi-vide-cilveks&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#808080" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}
 

     Uz mūsu zemes nav nekā mūžīga… Pie šīs domas jautājoši jāapstājas, ja runājam par atkritumiem. Neatkarīgi no to sastāva, apjoma vai teorētiskās definīcijas par jebkuriem atkritumiem kopumā var teikt, ka tie atspoguļo sabiedrību, kura tos ir radījusi. Atkritumi ir sabiedrības pirkstu nospiedumi, kas vēlākām paaudzēm dos iespēju spriest par mums un vērtēt mūsu attieksmi pret cilvēces kopīgajiem izejmateriāliem. 

 

     Kamēr vien cilvēks ir eksistējis, viņš ir radījis atkritumus un kaut kur tos izmetis. Kāpēc par to varēja neuztraukties viduslaikos, bet ir nopietni jādomā šodien?

Atkritumi neradīja problēmas, kamēr:

  • uz zemes bija skaitliski maz iedzīvotāju;
  • nebija izejvielu deficīta;
  • vide bija maz piesārņota;
  • bija daudz brīvu platību;
  • izmantotie materiāli bija tādi, kas bioloģiski sadalās, vai inerti dabas produkti, kas, nonākot apkārtējā vidē, ar laiku sadalījās.

Šodien situācija ir kardināli mainījusies – mūsu dzīvē plaši ir ienākuši sintētiskie materiāli, kas dabā nav sastopami un vairākumā gadījumu ir bioloģiski nesadalāmi. Šādiem materiāliem atkritumu veidā nonākot apkārtējā vidē, tā tiek piesārņota, jo daba nespēj tos pārstrādāt. 

 

     Vairāk par atkritumu problēmu un vidi uzzināsiet, apmeklējot Starptautiskajai apkārtējās vides dienai veltīto izstādi, kura Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā aplūkojama no 2. līdz 6. jūnijam.  

 

Noderīgas saites: