{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2010 Rēzeknes bibliotēkās',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=487:ziemelvalstu-biblioteku-nedela-2010-rezeknes-bibliotekas&catid=73:Pasakumi%20CB&Itemid=108', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

ziemelvalstu biblioteku nedela 2010
Kārļa Skalbes pasaku Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā lasīja no tīstokļa
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     No 8. līdz 14. novembrim Rēzeknes Centrālā bibliotēka un tās filiāles tāpat kā daudzas citas bibliotēkas Baltijā un Ziemeļvalstīs, piedāvājot tematiskas izstādes un rīkojot pasākumus, piedalījās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas aktivitātēs. Vairāk par visu lasi turpinājumā! 

 
Rēzeknes 2. bibliotēka 
 

     Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumu aktivitātes Rēzeknē šogad aizsāka pilsētas 2. bibliotēka, kura 8. novembrī ar grāmatas „Leduslācēns Ille” lasījumu viesojās pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaka”.  

     17 vecākās grupiņas bērni un audzinātāja Ilona Macijevska ieklausījās bibliotekāru Zentas un Elitas lomu lasījumā par leduslācēna piedzīvojumiem. Leduslācēns Ille nāk no Grenlandes, viņam patīk zivis un sapņošana par pasauli, kur var pieēsties pilnu vēderu, nav jāiet skolā un var gulēt tik, cik gribas. Bērni iepazina arī lācēna draudzeni Petru. Lasījuma beigās bērni tika aicināti ļauties fantāzijām par lācēna un Petras gaitām pēc diviem gadiem. 

     Lācēns bija sarūpējis arī pārsteigumu un cienāja bērnus ar dzērvenēm pūdercukurā un spēlējās ar jūras akmentiņiem. Bērniem tā patika lācēna piedzīvojumi, ka viņi pat palūdza atstāt grāmatiņu kopīgai lasīšanai ar audzinātāju. 

 
 
Rēzeknes Bērnu bibliotēka 
 

     Savukārt 12. novembrī ar Illi iepazinās katoļu pirmsskolas izglītības iestādes „Mārīšu” grupiņas bērni, kuri bija ieradušies Bērnu bibliotēkā. Bērni ar lielu interesi, klausoties bibliotekāres Inetas Kuzņecovas lasījumu, izstaigāja leduslāča piedzīvojumiem bagātos ceļus, bet vēlāk apskatīja grāmatu „Zeme, kur dzīvo lācēns Ille” un mīksto rotaļlietu izstādi „Mans mīļākais rotaļu lācis”. Nobeigumā katrs izvēlējās acij tīkamāko lācēnu no izstādes un kopā ar savu mīļmantiņu pavadīja jaukus mirkļus Bērnu bibliotēkā. 

     Jāpiebilst – neskatoties uz to, ka grāmatiņa „Leduslācēns Ille” ir uzrakstīta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, tā skar arī tādas nopietnas tēmas kā globālā sasilšana un savstarpējās attiecības. Tāpēc arīdzan skolotājām, kuras uz pasākumu ieradās kopā ar bērniem, bija par ko aizdomāties.  

     Vēlāk Bērnu bibliotēkā ciemojās arī Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas sagatavošanas grupiņa, kura Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros tāpat apskatīja izstādes un iepazinās ar bibliotēku.
 
 
Rēzeknes Centrālā bibliotēka 
 

     Atsevišķu pieaugušo auditorijai paredzētu pasākumu „Sveču gaismā” vēlā 10. novembra pēcpusdienā, iestājoties krēslai, rīkoja Rēzeknes Centrālā bibliotēka. Šī pasākuma mērķis bija popularizēt Ziemeļvalstu kultūru un tradīcijas. 

     K. Skalbes pasakas „Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” fragmentus lasīja bibliotekāres no Rēzeknes Centrālās bibliotēkas, 2. bibliotēkas un Bērnu bibliotēkas. Pēc pasakas fragmentu lasījumiem notika neliela pārdomas raisoša diskusija ar jautājumiem par to, vai mēs gribētu dzīvot Miera un Pieticības malā un vai vēlētos, lai mūsu debesis ir tik, zemas, ka aiz tām var aizbāzt karoti… 

     Pasākuma otrajā daļā varēja noklausīties stāstījumu par Islandi, tās ļaudīm un tradīcijām, kā arī uzzināt to, kāpēc Norvēģijā ceļi tik līkumaini. Neiztika arī bez interesantajām anekdotēm par skandināviem, kuri izceļas ar sev vien zināmu raksturīgu precizitāti, vēsumu, lēnīgumu, prātīgumu un aprēķinu, kas varētu samulsināt ne tikai karstasinīgos un ne pārāk laika precizitāti izjūtošos itāļus, spāņus, bet arī vienu otru latvieti. 

     Bija arī iespēja uzzināt, ko ēd skandināvi, un visiem par pārsteigumu pat tika piedāvāts nogaršot siļķu maizes ar sīpoliem, kas, tuvojoties vakarpusei, bija sevišķi garšīgas. 

 
 
 

     Pasākumā ciemojās arī rūķi. Īpaši šim vakaram sagatavotā prezentācijā varēja iepazīties ar viņu pasauli. Izrādās, ka rūķi dzīvo pat 400 gadus un precas tikai tad, kad sasniedz 100 gadu vecumu, bet bērni viņiem dzimst reizi mūžā, turklāt tie ir dvīņi. Pasākumā varēja uzzināt kaut ko vairāk arī par tādām interesantām, noslēpumainām un mīklainām Skandināvijas būtnēm kā troļļi. 

 

     Vēlam katram no jums nogaršot siļķu maizi ar sīpoliem, satikt rūķi vai vismaz leduslācēnu un apceļot Ziemeļvalstis! 

 
 
 
Līdzīgi raksti