„Novadu sasaukšanās”

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā 2011. gada 24. septembrī plkst. 13:00 notiks dzejoļu krājuma „Novadu sasaukšanās” prezentācija, kuru vadīs Ieva Trimalniece. Krājuma autores Mārīte Bikovska, Aija Celma un Elita Bičevska pārstāv trīs Latvijas novadus – Latgali, Kurzemi un Vidzemi – un, kopā sasaucoties, ir likušas dzejas atbalsij pāršalkt visu Latviju.

Mārīte Bikovska ir latgaliete, kura šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Dzimusi 1960. gadā Rēzeknes novada Strūžānos. Dzeju raksta kopš bērnības, aizraujas arī ar dziedāšanu un dejošanu. Pati raksta mūziku savai dzejai. Savulaik vadījusi deju kolektīvu un folkloras kopu Jaunstrūžānu pamatskolā, strādājusi par mūzikas un pirmsskolas skolotāju Strūžānu PII „Zvaniņš”, par sākumskolas skolotāju Makašānu amatu vidusskolā, bijusi jauniešu ansambļa „Lopas” vadītāja. Pašlaik strādā Rīgas PII „Rotaļa”.

Aija Celma nāk no Kurzemes, dzimusi 1964. gadā, uzaugusi Kuldīgas vecpilsētā, iedvesmojusies no pilsētas ainavām un dabas.

Elita Bičevska dzimusi 1966. gadā Ogres novada Lauberes pagastā. Strādā ar bērniem, kuriem nav ģimenes, un Liepājas Pedagoģiskajā Universitātē apgūst sociālās pedagoģes amatu. Par bērnu sāpēm, ilgām un vēlmēm raksta arī savos dzejoļos. Izdevusi divas dzejas grāmatas – „Caur Tevi es runāju uz sevi” un „Cerība zied ceriņkrūmā uz bruģa”.

Pasākumā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā piedalīsies visas trīs autores, kā arī citi dzejnieki. Laipni aicināti visi dzejas mīļotāji!