Viss sāpēs un dzīs

8. aprīlī 100. dzimšanas diena apritētu dzejniecei, dziesminiecei un personībai ar apbrīnojamu gara spēku – Broņislavai Martuževai. Pirms 12 gadiem viņa devās mūžības ceļā.

Broņislava Martuževa bija latviešu dzejniece, nacionālās pretošanās kustības dalībniece un politieslodzītā. Ir izdoti viņas trīspadsmit dzejoļu krājumi, no kuriem pirmie divi ar dzejnieces Evas Mārtužas vārdu (publicēt darbus ar savu vārdu viņai Latvijas PSR nebija iespējams). Pirmā publikācija ar savu vārdu bija dzejoļu kopa “No dienasgrāmatas” žurnālā “Karogs” (1990). 1994. gadā Broņislavai Martuževai tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis par nopelniem Tēvzemes labā.

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā līdz 17. aprīlim izstādē "Viss sāpēs un dzīs" tiek eksponēts dzejnieces literāro darbu klāsts, kā arī bibliotēkas krājumā pieejamās grāmatas par viņas dzīvi un daiļradi.

Laipni gaidīti bibliotēkā!