Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2013. gada 1. martā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 60 jaunas grāmatas. Turpinājumā neliels ieskats daļā no jaunumiem.

 

     Grāmatā „Dabiskā kosmētika” Dž. Fērlija, pieredzējusi skaistumkopšanas eksperte, atklāj simtprocentīgi dabiskas kosmētikas noslēpumus sejas, ķermeņa un matu skaistumam. Izdevumā aprakstītos kosmētikas līdzekļus itin viegli iespējams pagatavot mājās, turklāt tam nav vajadzīgas burvju spējas virtuvē vai milzīgs piemājas dārzs. Ielūkojoties šīs grāmatas lappusēs, lasītājs varēs izvēlēties savam ādas tipam piemērotus kosmētikas līdzekļus, atklāt daudz noderīgu skaistumkopšanas noslēpumu, kā arī līdzās kosmētikas līdzekļu receptēm atrast arī ķermeņa vannu un ārstniecības augu tēju receptes.

 

     M. Gulbes grāmatiņā „Greznumlietas” parādīts, cik dažādas rotaslietas iespējams izveidot, izmantojot pavisam vienkāršu tehniku. Pacietīgi liekot pērlīti pie pērlītes, var radīt gan greznas rokassprādzes, kaklarotas un auskarus, gan elegantas grāmatzīmes, piespraudes un pat pulksteņus. Izdevums ir bagātīgi ilustrēts un ļauj vizuāli izsekot līdzi darba procesam soli pa solim.

 

     V. Laugales un Dz. Šulces pētījumā „Lielo burtu lietojums latviešu valodā” pievērsta uzmanību lielo sākumburtu lietošanai mūsdienu latviešu valodā, sevišķi nosaukumos. Grāmatā piedāvāti arī ieteikumi vairākvārdu nosaukumu rakstībā, kas apspriesti un akceptēti Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisijā.

 

  

 

     M. Kurca grāmatā „Iekšējas apdares darbi” doti iztēli rosinoši fotoattēli un neskaitāmi piemēri, kas soli pa solim ved mājas vai dzīvokļa īpašnieku pretī panākumiem sava mājokļa izdaiļošanā. Autora ieteikumi materiālu apstrādes, veidošanas un kopšanas jomā rosina ne tikai atdarināt, bet meklēt arī jaunas mājokļa iekšējās apdares nianses. Grāmata atklāj, ka dzīvojamo telpu atsvaidzināt un elegantu padarīt var arī neprofesionāļi, kuriem šī grāmata palīdzēs īstenot daudzveidīgas mājokļa telpiskā risinājuma ieceres.

 

     Šoreiz jauno grāmatu klāstā arī vairāki ceļveži, viens no tiem – „Latvija, Lietuva un Igaunija”. Tas ir pirmais tik apjomīgais tūrisma informācijas krājums latviešu valodā, kas veltīts visām trim Baltijas valstīm. Ceļvedī apkopota plaša informācija par vairāk nekā 1000 apskates objektiem Baltijas valstīs, kā arī par naktsmītnēm, maltītes ieturēšanas vietām, aktīvās atpūtas un izklaides iespējām, pasākumiem un festivāliem, tūrisma informācijas centriem un citām ceļotājiem nepieciešamām lietām, tāpat sniegti dažādi noderīgi praktiski padomi. Savukārt tiem Latvijas ceļotājiem, kuri, viesojoties kaimiņvalstī, vēlēsies pateikt igauņu vai lietuviešu valodā kaut vai dažas pieklājības frāzes, noderēs latviešu-lietuviešu un latviešu-igauņu sarunvārdnīca.

 

  

 

     Daiļliteratūras jaunumos – P. Koelju romāns „Akras manuskripts”, kura darbība norisinās Jeruzalemē 1099. gada 14. jūlijā, krustnešu iebrukuma priekšvakarā. Lai gan iedzīvotāji drudžaini gatavojas pilsētas aizsardzībai, grieķu gudrais, saukts par koptu, aicina visus ļaudis uz tautas sanāksmi pilsētas laukumā. Kristieši, musulmaņi un jūdi pulcējas, lai uzklausītu viedo vīru, un izdzird ko gluži neparastu – iebrukuma priekšvakarā kopts aicina jeruzalemiešus meklēt dzīves gudrību un sniedz atbildes uz cilvēces lielajiem jautājumiem. Ļaudis vaicā un gudrais atbild – kas ir mīlestība, zaudējums, drosme, uzticība, bailes, vientulība.

 

     Piedāvājam arī E L Džeimsas Piecdesmit nokrāsu triloģijas pēdējo romānu „Brīvība piecdesmit nokrāsās”. Kad Ana Stīla sastapās ar valdonīgo, neparasto uzņēmēju Kristjenu Greju, sākās jutekliska dēka, kas neatgriezeniski mainīja viņu abu dzīvi. Ana jau no paša sākuma zināja, ka nebūs viegli mīlēt šo vīrieti, un viņu attiecībās rodas sarežģījumi, kurus neviens no abiem nebija paredzējis. Anai jāiemācās pieņemt Greja izšķērdīgais dzīvesveids, saglabājot pašcieņu. Savukārt Grejs cenšas pārvarēt tieksmi visu kontrolēt, un viņam jāatbrīvojas no pagātnes šausmām, kas vēl joprojām viņu vajā. Beidzot abi ir kopā, un nu viņiem ir mīlestība, kaisle, draudzība, nauda un bezgalīgas iespējas. Taču, tiklīdz šķiet, ka iegūts viss, liktenis liek piepildīties Anas ļaunākajam murgam...

 

     J. Ķuzuļa un Ē. Hānberga grāmatā „Rakstniekos ārpus grāmatu lappusēm” apkopotas interesantas etīdes no rakstnieku dzīves, tā pārsteidz ar savu humoristisko piegaršu un izsmalcināto runas veidu. Rakstnieku piedzīvojumus lieliski ilustrē klāt pievienotās fotogrāfijas, kas ataino kā privātus, tā publiskus mirkļus.

 

  

 

     A. Kļavja romāns „Ceļojošā cirka gūstekņi” pabeidz četru romānu ciklu „Viņpus vārtiem”. „Ceļojošā cirka gūstekņos” daudzās dažādos laikmetos aizsāktās sižetiskās līnijas beidzot sasienas ciešā mezglā, neskaitāmie personāži atklāj savas patiesās sejas un kļūst skaidra autora pārsteidzošā iecere – notvert literatūras tīklā Latvijas beidzamā gadu tūkstoša vēsturi. Romānā līdzās ir bīskaps Alberts un Kārlis Ulmanis, kurš nonācis aci pret aci ar nāvi, Kaupo un Ojārs Vācietis, kurš savukārt nonācis aci pret aci ar mūžību, ļaudis, kas gribot negribot kļuvuši par ceļojošā cirka personāžiem, un ļaudis, kas diriģē un vada šo cirku, XIII un XX gadsimts.

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. martā.

 

Līdzīgi raksti