Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2017. gada 2. janvārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 27 jaunas grāmatas un 1 skaņu ierakstu. Turpinājumā neliels ieskats daļā no jaunumiem.

 

    Mūsu zemes vietvārdi bieži atklāj savu cilmi, taču plašajā Latvijas vietvārdu, hidronīmu un citu ģeogrāfisko objektu lokā satopami daudzi tādi, kuru nozīmi grūti izprast bez dziļākas analīzes. Noskaidro savas apdzīvotās vietas vārda etimoloģiju Laimutes Balodes un Ojāra Buša vietvārdu cilmes īsajā vārdnīcā “No Abavas līdz Zilupei”.

 

     Apskati to, kāpēc Latviju sauc par Latviju un kāda saistība ir vārdam Latgale ar latviešiem. Ko mēs, kā latvieši, no sava tautas pašnosaukuma cilmes viedokļa varam izsecināt?

 

     Noskaidro to, kādu nozīmi sevī nes Rēzeknes pilsētas vārds. Kāda saikne tam ir ar Rāznas ezeru? Lasi un iepazīsti Latviju – vārda vistiešākajā nozīmē!

 

    Jānis Porziņģis grāmatā “Brālis” stāsta par jaunākā brāļa, slavenā latviešu basketbolista, Kristapa Porziņģa gaitām. Jāņa teikto pierakstījis Armands Puče, kurš cer, ka Kristapa panākumi basketbolā radīs grūdienu šī sporta veida attīstībai Latvijā.

    

     Grāmata iepazīstina ar jaunieti no Liepājas, kurš ar mērķtiecīgu darbu un ticību sev ir nonācis līdz pasaules basketbola elitei.

 

     Dr. med. Džims Takers ir augsti novērtēts psihologs un psihiatrs Virdžīnijas universitātē ASV. Strādājis bērnu psihiatrijas jomā, vēlāk sācis pētīt un apkopot informāciju par bērniem, kas atceras t. s. iepriekšējās dzīves, izmantojot objektīvas un zinātniskas metodes. Grāmatā “Atgriezties dzīvē” autors aplūko tieši šādus gadījumus, liekot katram lasītājam aizdomāties, par pārlaicīgo aspektu klātesamību.

 

     Krājumā “Latviešu šausmu stāsti” iekļauti dažādu autoru stāsti, kas tapuši 20. gadsimta garumā. Augusts Saulietis, Aleksandrs Grīns, Jānis Ezeriņš, Vizma Belševica, Vladimirs Kaijaks, Dagnija Zigmonte, Guntis Berelis, Ralfs Kokins, Ieva Melgalve un Andris Zeibots iepazīstina lasītāju ar latviešu šausmu tēlu pasauli.

 

     Iepazīsti gan spokus un rēgus, gan veļus, gan milzu zirnekļus un noslēpumainus jātniekus. Apciemo vampīrus, kādā Rīgas augstceltnē un ielūkojies citā realitātē caur spoguli, kurš iegūts Centrāltirgū.

 

     Deivids Baldači ir daudzu “New York Times” bestselleru autors un privāta fonda, cīņai ar analfabētismu, “Wish You Well” dibinātājs. Viņa darbi ir tulkoti daudzās valodās. Detektīvromānā “Pēdējā jūdze” autors radījis satraucošu un samezglotu sižetu, kas liek aizdomāties par to, cik tālu mēs esam gatavi iet, lai noskaidrotu patiesību.

 

     Melvins Marss reiz bija talantīgs futbolists, tagad viņš gaida nāves soda izpildi. Marsa izdarītajos noziegumos atzīstas kāds cits ieslodzītais un nāves soda izpilde tiek apturēta. Vai tiešām ASV tiesu sistēmas dēļ ir apsūdzēts nevainīgs cilvēks? To cenšas noskaidrot detektīvs Eimoss Dekers.

 

     “Leitnants Rubenis. Bruņinieks Roberts” ir autora Jāņa Ūdra vēsturisks romāns par nācijas sirdsapziņu. Grāmata atver līdz šim nezināmas Otrā pasaules kara vēstures lappuses, kliedējot mītu par latviešiem vien kā okupācijas varu karakalpiem. Romānā sniegts ieskats par to, kā okupācijas apstākļos latvieši ir cīnījušies par savu valsti un savu brīvību.

 

     Pirmo reizi latviešu daiļliteratūrā restaurētas 1944. gada jūlija kaujas par Jelgavu. Caur Roberta Rubeņa dzīvi tiek izstāstīts stāsts par brīvības pārliecību, ticību sev un ticību brīvai valstij, neatkarīgi no apstākļiem apkārt.

 

     Ieskats grāmatas atvēršanas svētkos. Grāmatas autors tajos ir teicis: “[..] Cilvēki vienkārši neapzinās, jo ir atradinājušies šajos padomju okupācijas gados saprast, kas ir Latvija, mīlēt Latviju.., tāpēc es uzrakstīju šo romānu par leitnantu Rubeni, kurš ir nacionālais varonis… .”

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

 

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. janvārī.

 

     Grāmatu jaunumi Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā tiek publicēti divas reizes mēnesī!