Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv
2025. gada 1. decembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementa krājums tiks papildināts ar 28 jaunām grāmatām. Turpinājumā neliels ieskats daļā no jaunumiem.
Ilzes Indrānes vēstules laikabiedriem, kas apkopotas grāmatā “Es savu dzīvošanu ierakstu vēstulēs” aptver veselu cilvēka mūžu (1947–2018) – tās iesāk tikko vidusskolu absolvējusi meitene un pēc 71 gada pabeidz sirma Vecmāmiņa. Vēstuļu izlase veidota no gandrīz sešiem simtiem viņas vēstuļu un zīmīšu 18 personām – draugiem, skolotājiem, žurnālistiem, klasesbiedriem, kam viņa uztic iespaidus Pedagoģiskajā institūtā, skolas darba mirkļus, sabiedrisko rosību lauku apvidū, ieinteresētību jaunu literātu tapšanā, komentē atsevišķu literāro darbu rašanos, rūpes par ģimeni un par tuviniekiem kļuvušajiem sarakstes partneriem, par ikdienas sadzīvi mājās Madonas pievārtē.
Būvniecības rokasgrāmata “Jumti” noderēs slīpo un plakano jumtu ierīkošanas un projektēšanas speciālistu profesionālās kvalifikācijas celšanai, projektētājiem, projektu vadītājiem, tehniskās apkopes vadītājiem, būvdarbu vadītājiem, speciālo darbu vadītājiem, investoriem, privātajiem būvniekiem un mācību iestādēm. Izdevums būs noderīgs arī iesācējiem, kuri plāno būvēt jaunas vai renovēt esošās ēkas, izvēloties optimālā jumta konstrukcijas un materiālus, kā arī jaunākās jumta ierīkošanas un kontroles tehnoloģijas, kas palīdz efektīvi izmantot dabas resursus, ietaupīt laiku un jumta apkopes izmaksas.
Armanda Pučes grāmata “Nodevējs. munters” stāsta par diplomātu un politiķi Vilhelmu Munteru, kurš aktīvi darbojās starpkaru periodā un Otrā pasaules kara priekšvakarā. Viņa uzvārdu autors grāmatas nosaukumā ar nolūku raksta ar mazo burtu.
Aleksandra Etkinda grāmata “Iekšējā kolonizācija” vēsta par ar to, kā notikusi Krievijas impērijas rašanās un ekspansija procesā.
Jana Egle grāmatā “Diena ir izdevusies. Austra” atklāj dziesminieces Austras Pumpures dzīvesstāstu. Tas balstīts biogrāfiskos faktos, apvienojot personiskus pārdzīvojumus ar Latvijas kultūras un politiskās vēstures pieturpunktiem. Lasītājs tiek iepazīstināts ar Austras bērnību Rucavas pagastā, kara laika pieredzi, izglītību Liepājas mūzikas skolā, kā arī nozīmīgo darbību Liepājas teātrī. Īpaša uzmanība veltīta sadarbībai ar Imantu Kalniņu, kas kļūst par dziesminieces radošās identitātes pamatu. Darbs parāda Austrasbērnu kustības tapšanu, autore iezīmē arī politiskās Atmodas laiku, kurā Austra aktīvi piedalās, izmantojot dziesmu kā vienotības un brīvības simbolu.
Sanitas Dejus romāns “Vīns un pelmeņi” stāsta par skolotāju Anci, kuras dzīve ir vientulīga, un to vēl sliktāku padara pandēmijas laika ierobežojumi. Draudzene Aņečka ir apņēmusies Ances dzīvi uzlabot, sameklējot piemērotu partneri. Ance šajā spēlē iesaistās, tomēr attiecību pretendenti trāpās arvien dīvaināki. Un, kad viņa aiziet arī no darba skolā, dzīve pavēršas pavisam negaidītā virzienā…
Zanes Krēsliņas romāns “Espreso, kruasānu un galdiņu trijiem!” turpina grāmatā “Man, lūdzu, espreso, kruasānu un laimīgu dzīvi” iepazītās Lilijas sievišķīgo stāstu. Pēc ceļojuma uz Franciju viņa gatava jaunam sākumam, taču radošie sasniegumi un ilgi kārotais ģimenes pieaugums rada izaicinājumus. Pirmajam romānam gūstot atzinību, Liliju pārņem šaubas, vai panākumi nav tikai veiksme. Kādu dienu Lilija saņem vēstuli no lasītājas ar jautājumu, kā uzrakstīt grāmatu, un aicinājumu atgriezties vietā, kur viss sākās. Saule, Francija, labs ēdiens un atpūta. Kas gan var neizdoties?! Tomēr tas, kas šķitīs jauks atvaļinājums kopā, izrādīsies īsta attiecību pārbaude. Vai visiem sapņiem lemts piepildīties? Ir tikai viens veids, kā to noskaidrot – aizkavēties Francijā, lai uzrakstītu savas dzīves jaunās nodaļas.
Ilzes Upītes romāns “Atdzimušie” stāsta par Lūciju. Teju pirms pieciem gadiem traģiskā avārijā uz šosejas Rīga-Ventspils tikai 29 gadu vecumā izdzisa talantīgā basketbolista Paula Akmentiņa dzīvība. Lūciju joprojām vajā bailes, ka vīra nāve varēja būt tīša. Piektais rudens pēc Paula nāves ir īpaši drūms. Lūcija labprāt atvērtu sirdi nākotnei un jaunai mīlestībai, bet kā lai to izdara, ja prātu nelaiž vaļā pagātnes rēgi?
Nikolasa Spārka romāna “Tikai viena vēlēšanās” galvenajai varonei Megijai ir tikai 16, kad dzīve krasi mainās: meitene paliek stāvoklī, un vecāki, lai izvairītos no apkārtējo nosodījuma, aizsūta viņu pie tantes uz nomaļu ciemu. Megija spēj domāt tikai par zaudēto – vismaz līdz brīdim, kamēr iepazīstas ar Braisu, vienu no ciema nedaudzajiem vienaudžiem. Pēkšņi sākusies draudzība maina Megijas skatījumu uz dzīvi un uzdāvina aizraušanos ar fotografēšanu, kas kļūst par viņas mūža aicinājumu. Kad pēc daudziem gadiem smagi slimā Megija sēž pie Ziemassvētku eglītes savā galerijā, kur izvietotās fotogrāfijas Braiss tā arī nekad nav redzējis, viņas jaunais asistents uzdod jautājumu. Ja viņai šajos Ziemassvētkos būtu tikai viena vēlēšanās, kāda tā būtu?
Laipni gaidām bibliotēkā!



































