Foto: Horia Varlan, licence

     2012. gada 1. februārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 44 jaunas grāmatas, tostarp 1 klausāmgrāmatu mp3 formātā un mūzikas/dzejas disku. Turpinājumā vairāk par daļu no jaunieguvumiem.

 

     L. P. Fredēns grāmatā „Atgriešanās” attēlo Baltijas valstu starpvalstu sarunas ar Krieviju par padomju karaspēka izvešanu un to, kā Zviedrija ciešā sadarbībā ar Balto namu klusi darbojās aizkulisēs, lai veicinātu šīs problēmas veiksmīgu atrisinājumu. Autors apraksta arī to, kā Zviedrija izstrādāja politisko nostāju jautājumā par krievvalodīgajiem iedzīvotājiem Igaunijā un Latvijā un darbojās, lai šo nostāju pieņemtu arī Maskavā, Vašingtonā, Tallinā un Rīgā.

     Grāmata sniedz arī tiešus un atklātus Baltijas, ASV un Krievijas politiķu portretējumus, kā arī attēlo zviedru politiķi Karlu Biltu. Līdz šim zviedru valodā ne par vienu vēstures laikposmu nav ticis publicēts neviens tik smalki detalizēts vēstījums par to, kā praktiski tiek formulēta un dzīvē īstenota valsts drošības politika.

 

     Grāmata „Uz sliekšņa atskaties” aptver būtiskākās filmas šobrīd Izraēlā dzīvojošā Latvijas kinodokumentālista un fotogrāfa Herca Franka radošajā mūžā. Grāmatā iekļauti arī kinokritiķu un citu domātāju viedokļi par Herca Franka kino. Izdevumu papildina līdz šim pilnīgākā Herca Franka filmogrāfija.

 

     Z. Frīdes grāmata „Ienest sveci istabā” apskata latviešu literatūras veidošanās aspektus 19. gadsimta pirmajā pusē. Pētījumam pamatā likti attiecīgajā laikposmā publicētie literārie teksti, fakti no rakstnieku biogrāfijām, kā arī atsauces uz tiem vēsturiskajiem notikumiem, kuri tieši vai pastarpināti ietekmēja šī posma literatūru. Skaitliski plašajā izdevumu klāstā vairāk izcelti darbi, kas veidoja sabiedrības attieksmi pret iespiesto vārdu, raksturoja tālaika rakstniecības specifiku un simptomātiski iezīmēja tās turpmākās attīstības virzību.

 

     Rokasgrāmata „Ceļvedis jaunajiem uzņēmējiem” palīdzēs atvieglot biznesa plānošanu un uzņēmējdarbības uzsākšanas procesu, kā arī sniegs būtiskākos padomus biznesa darbībai pirmajā gadā. Grāmata sniedz praktiskus norādījumus, ar ko sākt un kā rīkoties, attīstot biznesa ideju. Pirmajās divās rokasgrāmatas nodaļās ietverta svarīgākā informācija, kas nepieciešama pirmā biznesa plāna izstrādei un finanšu līdzekļu piesaistei, bet trešā nodaļa palīdzēs orientēties vissvarīgākajos likumdošanas jautājumos, ceturtajā aplūkoti uzņēmuma finanšu vadības un grāmatvedības jautājumi, bet piektā veltīta uzņēmuma stratēģijas izstrādei.

 

     Šoreiz jaunumos arī L. Lapsas, K. Jančevskas un I. Saatičanes grāmata par Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu „Latvietis parastais”.

 

     Daiļliteratūras jaunumu klāstā amerikāņu rakstnieces S. E. Filipsas romāns „Dienvidu roze”. Grāmata stāsta par laiku, kad beidzies Amerikas Pilsoņu karš, Kitai Vestonei, galvenajai varonei, gan nešķiet, ka tas ir beidzies. Pārģērbusies par zēnu, viņa ierodas Ņujorkā, lai nogalinātu Beronu Keinu. Cilvēku, kurš nostājies viņai ceļā, lai atgūtu kādreizējo tēva plantāciju un mīļotās mājas Dienvidkarolīnā. Taču jau drīz Keins uzzina patiesību. Viņa staļļa puisis izrādās daiļava, kam piemīt liels gribasspēks. Skaistule ar pārsteidzošajām vijolīšu zilajām acīm ātri vien liek viņam zaudēt galvu... Kas notiek tālāk, lasiet grāmatā!

 

     Mūsdienu dāņu rakstnieka J. K. Grendāla romāns „Klusums oktobrī” smalki un precīzi ataino noslēpumaino saikni starp vīrieti un sievieti. Grāmatas sižeta pamatlīnija ir šāda: talantīgs 44 gadus vecs mākslas vēsturnieks nonāk dzīves krustcelēs, kad viņa sieva Astrida pēc astoņpadsmit gadu ilgas kopdzīves pēkšņi paziņo par savu aiziešanu un negaidīti aizceļo. Elegantā dzīvokļa klusumā galvenais varonis, cenšoties izprast sievas aizbraukšanas iemeslus, ļaujas sava likteņa un mīlestības analīzei. Jo vairāk viņš domā par savu sievu, jo noslēpumaināka tā viņam šķiet. Pamazām viņš saprot, ka divi cilvēki var gadiem dzīvot līdzās, tā arī neiepazīstot viens otru, un visnozīmīgākās sastapšanās dzīvē notiek nejauši.

 

     Pazīstamā un atzītā britu bērnu grāmatu autora M. Marpurgo grāmata „Kara zirgs” stāsta par cilvēka un zirga ciešajām attiecībām, kā arī uzmanību pievērš dzīvnieku izmantošanai Pirmā pasaules kara laikā, par ko līdz šim runāts ļoti maz. Tas ir stāsts par zirga Džoija un zēna Alberta draudzību, kas izvēršas uz Pirmā pasaules kara fona. Karš izšķir abus – Alberta tēvs pārdod Džoiju britu armijai, bet vēlāk viņš nonāk vācu armijas pakļautībā, kur piedzīvo badu un nelaimes. Alberts vēlas sekot Džoijam pa pēdām, taču nav pietiekami vecs, lai iestātos armijā un dotos draugam līdzi, tāpēc sāk bīstamu ceļojumu, lai atgūtu mīļoto zirgu. Grāmata pārsteidz ar emocijām bagātu sižetu, precīzu vēsturisko notikumu atspoguļojumu un dramatisku noslēgumu, kas saglabā lasītājā intrigu līdz pēdējām tās lappusēm.

 

     Šoreiz piedāvājumā arī latviešu rakstnieces N. Ikstnenas „Dzīves svinēšana” klausāmgrāmatas formā.

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. februārī.

 

 

 

Līdzīgi raksti