{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Advents – gaidīšanas un pārdomu laiks',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=315:advents-gaidisanas-un-pardomu-laiks&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto: www.db.lv 

     Šogad Adventu iesākam pēdējā novembra svētdienā. Ir pienācis laiks, kad savās mājās esam nopinuši vai kādā tirdzniecības vietā iegādājušies Adventa vainagu un aizdedzinājuši pirmo no četrām svecēm. 

 

 

 


     Četras Adventa nedēļas – četras Adventa sveces, tie ir četri pakāpieni ceļā uz Ziemassvētkiem. Ar šo dienu kristīgajā pasaulē sāk Ziemassvētku gaidīšanu. Taču Adventa laikam ir vēl kādas būtiskas, dziļi simboliskas vērtības – pirmkārt, tieši ar pirmo Adventa svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advents ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas  ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms lielā brīnuma un prieka vēsts – Kristus piedzimšanas.  

 

 

 

     Neviens simbols Adventa laiku neattēlo labāk par Adventa vainagu. Sveces gaisma, kas apspīd katru jaunu nedēļu, Adventam turpinoties, vēsta par sagatavošanās laiku un Jēzus dzimšanas tuvošanos. Bet mirdzums, kas aizvien paplašinās, var izgaismot arī citus būtiskus Adventa aspektus. Ziemeļu puslodē šis gadalaiks ir vistumšākais. Šajā nozīmē pakāpeniska gaismas paplašināšanās ir spēkpilns atgādinājums par vienu no galvenajām tēmām Jāņa evaņģēlijā – tā ir Jēzus gaisma, kas uzvar tumsas valstību.

 

 

 

     Tā kā Adventa laiks turpinās, gaisma sveču liesmās augs, līdz beidzot nāks Ziemassvētki. Četras sveces simbolizē gaismas nākšanu tumsībā un laika plūdumu četru Adventa nedēļu laikā.

 

 

 

     Baznīca māca, ka Adventa laiks jāpavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad katram pašam sevī jānožēlo savi grēki un jāpiedod visiem vienādi – gan pāridarītājiem, gan tiem, uz kuriem dusmojamies. Protams, par vecajiem un slimajiem jārūpējas visu mūžu, bet Adventa laikā tas ir kristieša svēts pienākums!

 

 

 

     Aizdedzot pirmo Adventa sveci, padomāsim arī par to, kā izrotāt māju, sagatavot sirsnīgus apsveikumus un jaukas dāvaniņas saviem mīļajiem. Izbaudīsim šo kluso pirmssvētku laiku, un Ziemassvētku brīnums būs sagaidīts!

 

 

 

     Aicinām arī ikvienu interesentu aplūkot Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā sagatavoto izstādi „Pārdomu laiks ir klāt”, kuras materiālos varēsiet smelties zināšanas un labas idejas!

 

 

Noderīgas saites

 

 

 

 

 

 

Izmantotā literatūra

· Rancāne Anna. Advente: – Rīga: Liesma, 1991. – 7.-10.lpp.

· Svans Jans Eivinds. Maija kārts, vēži un Lūcijas: zviedru svētku paradumi: Zviedru instit., 1998. – 34.-35.lpp. 

· Ziemassvētku laikā: no Adventa līdz Zvaigznes dienai – Rīga: Zvaigzne ABC, [2006]. – 8.-9.lpp. 

· Ziemassvētku rotājumi: 150 rotājumu apraksti un paraugi – Rīga: Zvaigzne ABC, 1997. – 16.-42. lpp. 

· Adventes laiks // Floristika. – Nr.4(2008),12.-15.lpp

· Eglīte Ina.  Pošamies Adventei // Mūsmājas. – Nr.11 (2005, novembris), 52.-54.lpp.

· Martuževa Broņislava.   Adventa laiks // Katoļu Dzeive. – Nr.12 (2004), 12.lpp

· Smelters Antons. Cerības laiks – Advents / /Katoļu Baznīcas Vēstnesis. – Nr.24(2004),1.-2.lpp.