{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Pasaules AIDS diena – 1. decembris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=317:pasaules-aids-diena-1-decembris&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Aids diena
Foto: Sully Pixel, licence

     Katru gadu 1. decembrī pasaulē tiek atzīmēta AIDS diena, tās ietvaros notiek daudzi informatīvi pasākumi un akcijas, kas vēsta par šīs slimības bīstamībo dabu un izplatīšanās ceļiem, kā arī cīņu pret AIDS.

 

     Arī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā ir sagatavota AIDS dienai un ar to saistītajai problemātikai veltīta izstāde. Aicinām to aplūkot!

 

 

AIDS diena

 

     Ideja par Starptautiskās AIDS dienas atzīmēšanu radās 1988. gadā, un kopš tā laika šo dienu atzīmē visā pasaulē, pieminot HIV/AIDS slimniekus un upurus un pievēršot uzmanību dažādām ar šo slimību saistītām problēmām, lai veicinātu izpratni, paaugstinātu izglītības līmeni un mazinātu aizspriedumus par HIV/AIDS un tā sekām.

 

  

Kas ir AIDS?

 

     AIDS jeb iegūtais imūndeficīta sindroms ir slimību komplekss, kas attīstās HIV infekcijas gala stadijā uz novājinātu organisma aizsargspēju fona. AIDS ir nedziedināma slimība. Pēc ANO datiem pasaulē šobrīd dzīvo vairāk nekā 40 miljoni cilvēku, kuri ir inficēti ar šīs slimības vīrusu. Katru dienu viņiem pievienojas vēl aptuveni 11 tūkstoši jaunu inficēto. 

 

     HIV infekcija Latvijā tāpat kā vairumā Austrumeiropas valstu galvenokārt izplatās, intravenozi ievadot narkotikas ar kopīgi lietotām šļircēm, tomēr pēdējos gados aktualizējusies tendence, ka infekcija no narkotiku lietotāju vides dzimumkontaktu ceļā izplatās uz pārējo sabiedrības daļu. Šādā situācijā visvairāk ir apdraudētas sievietes un jaunas meitenes, kas pārsvarā ir narkotiku lietotāju dzimumpartneres.

 

 

 

Noderīgas saites

 

    

 

Izmantotā literatūra

· Maldi par veselību. – Rīga: Aplis, 2001

· Pokrovskis V. AIDS. – Rīga: Zvaigzne,1990

· Ārstē sasildot // Praktiskais Latvietis. – 2006. Nr.22. – 26.-27.lpp.

· Dzīve vilšanās un cerības zīmē AIDS // Psiholoģijas Pasaule. – 2008. Nr.2.-8. – 15.lpp.

· Katra HIV inficētā sūtība – palīdzēt otram // Republika.lv. – 2006. Nr.25. – 8.-11.lpp.

· Katrs atbild par sevi // 36,60. – 2008. Nr. 11/12. – 83.-85.lpp.