{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Lapzemes burvis – Ziemassvētku vecītis',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=331:lapzemes-burvis-ziemassvetku-vecitis&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto: Matti Mattila, licence 

     Šķiet, ziema ir tā pa īstam uzsākusi savu gaitu. Taču nedz lielais sals, nedz aukstums nespēj mazināt pirmssvētku sajūtas, kas ir pārņēmušas ikvienu. Šis ir laiks, kad visvairāk ticam brīnumiem, un viens no tiem ir arī dāsnais un noslēpumainais Ziemassvētku vecītis. Tieši Ziemassvētki ir tas īstais brīdis, kad labajam Ziemassvētku vecītim atklājam vislielākos noslēpumus un sapņus, kurus nedrīkst zināt ne vecāki, ne draugi, ne skolotāji. 


     Kur meklējami Ziemassvētku vecīša vēsturiskie pavedieni? Kā viņu sauc dažādās valstīs un kur šodien atrodas viņa birojs? Kad Ziemassvētku vecītis parādījās Latvijā? Uz šiem jautājumiem radīsiet atbildes, aplūkojot Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā sagatavoto izstādi „Lapzemes burvis – Ziemassvētku vecītis”.

 

 

     Lai cik arī tāls būtu viņa ceļš, saposīsim māju, izrotāsim eglīti un izcepsim piparkūkas ar cerību, ka Ziemassvētku vecītis nepaies garām mūsu mājām, dāvādams prieku visiem, kas to gaidījuši!

 

 

 

 

Noderīgas saites

 

 

 

 

 

Izmantotā literatūra

·          Svans Jans Eivincs. Maija kārts, vēži un Lūcijas: zviedru svētku paradumi: Zviedru instit., 1998. – 40.-41.lpp. 

·          Ziemassvētku laikā: no Adventa līdz Zvaigznes dienai – Rīga: Zvaigzne ABC, [2006]. – 39.lpp. 

·          Ziemassvētku rotājumi: 150 rotājumu apraksti un paraugi – Rīga: Zvaigzne ABC, 1997. – 44.-55. lpp.