{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Iepazīsti Eiropu – Francija',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=419:iepazisti-eiropu-francija&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto no: www.latviaww.lv 

     Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītava aicina aplūkot izstādi „Iepazīsti Eiropu – Francija”. Atklāsim sev Franciju, apceļojot to kaut vai neklātienē! Izstāde būs skatāma līdz 20. jūlijam. 

 
Skaitļi un fakti 

Francija ir Rietumeiropas valsts, kas robežojas ar Beļģiju, Luksemburgu, Vāciju, Šveici, Itāliju, Monako, Spāniju un Andoru. No Lielbritānijas to šķir Lamanša un Padekalē šaurums, valsts rietumdaļu apskalo Atlantijas okeāna Biskajas līča ūdeņi, ziemeļdaļu – Ziemeļjūra, dienviddaļā – Vidusjūra.  

 

Francijas platība – 544 tūkstoši kvadrātkilometru (bez aizjūras valdījumiem). 

 

Francijas galvaspilsēta ir Parīze. Nozīmīgākās pilsētas – Nica, Marseļa, Lille, Liona, Tulūza, Strasbūra, Nante. Oficiālā valoda – franču. Parīzes reģionā dzīvo aptuveni 20 procenti valsts iedzīvotāju. 

 

Lielākā daļa Francijas teritorijas atrodas mērenās joslas platlapju mežu zonā. Vidusjūras piekraste – subtropu joslā. Lielākajā daļā Francijas valda mērens jūras klimats. 

 

Francijā atrodas Eiropas augstākais kalns – Monblāns (4808 m). 

 

Valstī ir attīstīta industriālā ekonomika un efektīva lauksaimniecības nozare. Francija var lepoties ar visietekmīgākajiem rakstniekiem un domātājiem, sākot no Dekarta 17. gadsimtā un beidzot ar Kamī 20. gadsimtā. 

 

Francija ir tūristu visiecienītākā valsts pasaulē. Visvairāk apmeklētās apskates vietas – Eifeļa tornis un Triumfa arka, Luvra un Parīzes Dievmātes katedrāle. Parīzes metropolē atrodas arī viena no Disnejlendām. 27 Francijas apskates objekti pasludināti par pasaules mantojumu. 

 

Katru pavasari pasaules vadošie modes dizaineri ierodas Parīzē, lai demonstrētu savas jaunākās kolekcijas. Francijā ir radītas dažas no pasaules labākajām smaržām, un ik dienu valstī tiek pārdots vairāk nekā 170 tūkstoši parfīma pudelīšu. 

 

Francijā ražo apmēram vienu ceturtdaļu no visā pasaulē izgatavotā vīna un vairāk nekā 400 siera šķirņu. Francija ir lielākā siera eksportētāja un trešā lielākā siera ražotājvalsts. 

 

 

Izmantotā literatūra

Francija. - Rīga: Iljus, 1996. – 95 lpp.