{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Uzzini vairāk par Bilu Geitsu!',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=468:bils-geitss&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto no: www.boot.lv 

     No 23. oktobra līdz 1. novembrim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā skatāma izstāde „Amerikāņu programmētājam, „Microsoft” dibinātājam Bilam Geitsam – 55”. 


Ieskats Bila Geitsa biogrāfijā

 


     „Microsoft” „impērijas” dibinātājs, iedvesmotājs un vadītājs Bils Geitss dzimis 1953. gada 28. oktobrī Amerikā jurista un skolotājas ģimenē.


     Trīspadsmit gadu vecumā Bils sāka sapņot par matemātikas zinātnieka karjeru un bija ļoti aizrāvies ar darbiem pie skolas datora, kas bija nopirkts par vecāku savākto naudu. Bils ātri vien saprata, ka ar datora palīdzību var atrisināt ne tikai matemātiskus vienādojumus un fizikas uzdevumus, bet arī dažnedažādas ekonomikas un organizācijas problēmas, kas prasīja dažādu parametru optimizāciju. Arī studiju gados Bils Geitss joprojām aizrāvās ar datoriem, to programmnodrošinājumu, kā arī izlasīja visus speciālos žurnālus par šo tēmu.


    1975. gadā dibinot „Microsoft”, Bils Geitss un Pols Alens bija cieši pārliecināti, ka personālie galda datori nav paredzēti inženieru vai grāmatvežu darbietilpīgu matemātisku uzdevumu risināšanai, bet gan visplašākā patērētāju loka ikdienas darbam.


     Bila raksturīgākā īpašība kopš skolas gadiem – cenšanās kļūt par uzvarētāju jebkurā jomā, kurā viņš darbojās.


     Ikdienas dzīvē „Microsoft” saimnieks ir visai pieticīgs, viņš nevalkā ekskluzīvos veikalos pirktu apģērbu un neietur maltīti dārgos restorānos.


     1995. gadā Bils Geitss publicēja grāmatu „Ceļš uz nākotni”, kura kļuva par bestselleru, tā izdota vairāk nekā 20 pasaules valstīs desmitiem miljonu eksemplāros. 1999. gadā nāca klajā otra Bila Geitsa grāmata – „Bizness gaismas ātrumā”. No grāmatām gūtos ienākumus miljardieris ieskaita labdarības fondā.


     „Microsoft” dibinātāja kvēlākā vēlēšanās – lai dators būtu katrā darbavietā, katrā dzīvoklī vai mājā. Viņš vēlas, lai datori ne vien palīdzētu risināt konkrētus uzdevumus, bet būtu savdabīgs logs uz bezgalīgo informācijas okeānu un universāls sakaru līdzeklis, kas vieno visas planētas iedzīvotājus.


     Lai piepildītu šo vēlēšanos, Geitss sniedz atbalstu cilvēkiem visā pasaulē. Tostarp ir arī publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”, kura līdzfinansētājs ir Bila un Melindas Geitsu fonds. Nāciet uz bibliotēku aplūkot izstādi, kā arī izmantot interneta, kopēšanas, skenēšanas u. c. ar datortehniku saistītus pakalpojumus, kurus tik plašā apjomā varam piedāvāt, pateicoties tieši šim projektam.

 

 Izmantotā literatūra

S. Povorins. Pasaules biznesa valdnieki. – Rīga: Rasa, 2008. – 117.–128.lpp