Šodien, 31. martā, Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā svinīgi tika atklāts stūrītis bērniem, līdz ar to turpmāk pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni, kuri uz bibliotēku atnāk kopā ar vecākiem, arī pieaugušo bibliotēkā varēs interesanti un saturīgi pavadīt laiku.

Sapni par ģimenei draudzīgu vidi Rēzeknes Centrālā bibliotēka varēja piepildīt, jo pagājušā gada nogalē Rēzeknes pilsētas domes Kultūras pārvaldes rīkotajā Mazo projektu konkursā atbalstu guva projekts „Bērnu stūrīša izveide Rēzeknes pilsētas centrālajā bibliotēkā”. Projekta kopējās izmaksas bija 900 latu, no tiem vairāk nekā 400 latu tika piešķirti kā domes līdzfinansējums.

2009. gada pirmajos mēnešos projekts ir veiksmīgi realizēts – izgatavotas speciāli šim mērķim projektētas mēbeles, iegādātas bērnu grāmatas, galda spēles un rotājumi. Jau pirms svinīgās atklāšanas stūrītis sāka gūt popularitāti, jo ikdienā bibliotēkā, lai izņemtu grāmatas vai izmantotu interneta pakalpojumus, nereti iegriežas vecāki ar bērniem. Līdz šim no bērnu mutes mēdza skanēt vārdi: „Mamm, nu kad mēs iesim prom,” jo pieaugušo bibliotēkā viņiem šķita garlaicīgi. Tā kā stūrītis bija pieejams jau neilgu laiku pirms oficiālās atklāšanas, esam ievērojuši, ka tagad mazuļi pat tā aizraujas ar spēlēm, ka par iešanu prom pat domāt negribas, jo var parotaļāties ar mīkstajām rotaļlietām, spēlēt galda spēles, palasīt vecumam atbilstošas grāmatiņas vai izkrāsot bildes. Ja bērnam iepatīkas kāda no stūrītī esošajām grāmatām, vecāki to var paņemt arī uz mājām. Redzam, ka arīdzan šis pakalpojums gūs popularitāti.

1. aprīlī Latgales reģionālās televīzijas ziņu raidījumā
varēsiet noskatīties sižetu par bibliotēkā realizēto projektu

Bibliotēka mūsdienu sociāli nestabilajā laikā ir kā gaišs atbalsta punkts – te bez maksas var ne vien izlasīt jaunāko presi, izņemt grāmatu, bet arī izmantot internetu, turklāt ne tikai izklaidei, bet arī, piemēram, rēķinu nomaksai internetbankā, saziņai ar sev tuvajiem vai darba meklēšanai, bez maksas ir arī bibliotekāra konsultācijas. Nāciet uz bibliotēku un ņemiet bērnus līdzi, jo viņiem šeit patiks!