„Radošā Rēzekne”

     No 2011. gada augusta Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā pieejams jauns informatīvais izdevums, tas saucas „Radošā Rēzekne”. Izdevums veidots ar Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu un tapis projekta „Nevalstisko organizāciju līdzdalība kultūrpolitikas plānošanā un ieviešanā Latgales reģionā” ietvaros.

 

     Kopumā plānots laist klajā septiņus šī izdevuma numurus. Kā paredz projekts, „Radošā Rēzekne” meklēs atbildes uz jautājumiem, kas ir radošums, kāds tas piemīt Rēzeknei, kā veidot mūsu pilsētas kultūrpolitiku u. c. Par izdevuma saturu atbild biedrība „Mediju radošā studija”.

 

     Šobrīd lasītavā pieejami jau trīs „Radošās Rēzeknes” numuri. Tajos var izlasīt par biedrības „ESTO” aktivitātēm (šī nevalstiskā organizācija realizē projektus, kuri skar Rēzeknes amatierkolektīvu darbību, izglītību un pilsētas kultūrvidi), par latgaliskās identitātes pētniecību Rēzeknes Augstskolā, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas pedagogu pieredzi Itālijā, arhitektu radošo darbnīcu „Racionālais un ideālais”, kurā tika spriests par pilsētvides identitāti, par baroka mūzikas dienām Rēzeknē, koka apbūvi mūsu pilsētā, par teātra, Latgales Kultūrvēstures muzeja un J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas aktivitātēm, gleznotāju plenēru u. c. Izdevumā publicētas arī noderīgas atziņas, kas gūtas projekta apmācības semināros.

 

     Aicinām visus, kam interesē kultūra un mūsu pilsētas aktivitātes un plāni šajā jomā, iepazīties ar „Radošo Rēzekni”! Jāpiebilst, ka izdevums ir bagātīgi ilustrēts un daļēji krāsains.