Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Rēzeknes 2. bibliotēkā 15. februārī pulcējās dažāda vecuma meitenes ar savām Bārbijām un stāstīja, kā lelles pie viņām nokļuvušas – dāvinātas, pirktas vai atmiņai atvestas no ceļojuma. Līdz 28. februārim meiteņu mīlules varēs aplūkot izstādē.

 

   
     Pirmā Bārbija tika laista pasaulē 1959. gada 9. martā ASV, un viņas „mamma” ir Rūta Hedlere. Lelles tēls līdzinājās tipiskai jaunai amerikānietei – tīrai, atvērtai un pilnai optimisma. Lellei bija jābūt kā jaunai sievietei, ar kuras palīdzību mazās jaunkundzes, vēl rotaļājoties ar lellēm, tiks sagatavotas tālākai dzīvei.     
   
     Kā atklājās pasākuma gaitā, arī latviešu meitenes neatpaliek no amerikānietēm. Aivitai, piemēram, ir vairāk nekā desmit Bārbiju, un mīļākā no tām ir nēģeru meitene, kuru viņa sauc par Negru. Anastasijai ir vairāk par piecpadsmit Bārbijām, un visas ir ļoti mīļas. Viena lelle pat atceļojusi no Turcijas – kā dāvana dzimšanas dienā. Savukārt Renātei patīk Bārbijas ar blondiem matiem un princešu kleitām… Katrai no meitenēm bija savs stāsts.  
   
                                        
   
   

Interesanti fakti par Bārbijām

  • Bārbijas vārdu lelle ieguvusi par godu tās radītājas meitai Barbarai.
  • Pirmā lelle tika izveidota Japānā un tika pārdota par trīs dolāriem, arī tagad Bārbijām uz labās pēdas ir uzraksts „Ražots Japānā”.
  • Bārbija ir 29, 2 cm gara, viņas mīļākā krāsa – rozā.
  • Katru sekundi pasaulē tiek pārdotas divas Bārbiju lelles, bet ik nedēļu – apmēram miljons.
  • ASV leļļu kolekcionēšana ir otrā populārākā uzreiz pēc pastmarku krāšanas .
  • Vidēji katrai 3–11 gadus vecai amerikāņu meitenei ir astoņas Bārbijas, itāļu meitenei – septiņas, bet mazajām anglietēm un vācietēm – piecas.