„Atkal un atkal atgriežos savas bērnības pļavā. Tur vasarās smaržo bērzi, sarkst rudens ugunīs kļavas,” tā tēlaini raksta novadniece, daudzu bērnu grāmatu autore Leontīne Apšeniece. Iedvesmu savai daiļradei dzejniece ir smēlusies „bērnības pļavā, kur skudras un sienāži ganās, klusi smilgas skan vējā un zilie zvaniņi zvana”.

15. janvārī rakstniece svinēja skaistu dzīves jubileju. Rēzeknē par godu iemīļotai bērnu grāmatu autorei notika dažādi pasākumi: izstādes bibliotēkās, skatuves runas un vizuālās mākslas konkursi.

Arī Rēzeknes Bērnu bibliotēkā tika organizētas dažādas aktivitātes. Līdz 7. februārim ir skatāma grāmatu izstāde „Leontīnei Apšeniecei – jubileja”, bet no 27. janvāra līdz 14. februārim Bērnu bibliotēkas lasītājus priecēs Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu 1.-4. klašu skolēnu vizuālās mākslas konkursa „Leontīnes Apšenieces dzejas pasaule” dalībnieku darbi.

Skolēnu zīmētie peļu svētki, zvaigžņu balle, bērnības pļava, vardes kāzas, skaitļu pasaule, simtkāja skola, kaķis, zilgā spāre un daudzi citi varoņi un ilustrācijās atspoguļotie notikumi aicina izjust autores uzburto dzejas pasauli, kaut uz mirkli nokļūstot pasakainā bērnības zemē. Esat mīļi gaidīti!

Izstādes fotoreportāžu skatieties šeit.