{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Sveces, svecītes Bērnu bibliotēkā',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=537:sveces-svecites-bernu-biblioteka&catid=80:Dažadi%20BB&Itemid=117', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

sveces
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv 

     Laikā, kad ziemas dienas sāk stiepties garākas, kad laiks sāk griezties uz pavasara pusi un visi sveču krājumi beigušies, latvieši svinēja Sveču dienu jeb Svecaini. To atzīmēja 2. februārī, kad plēsuši daudz skalu un lējuši sveces, lai tās gaiši un taupīgi degtu visu gadu.


     Daudzi ļaudis tic, ka šajā dienā lietajām svecēm piemīt īpašs sargājošs spēks pret negaisu, slimībām un lopu sērgām. Svecainē lietās sveces taupīja, lai dedzinātu radībās un cilvēkiem aizejot aizsaulē, lai tās radītu gaišu ceļu un sargātu no burvestībām.


     Galvenā izdarība tautas tradīcijās Sveču dienā ir sveču liešana. Tās lejot, vajag smieties, lai sveces gaiši degtu. Pēc sveču sprakšķēšanas un tumšās degšanas var spriest, vai sveču lējējas rājušās, vai pat plūkušās. Visbiežāk lietotais sveču materiāls bija medus vasks, arī aitu un liellopu tauki.


     Sveču dienā jāsmejas un jāsmīdina pretim nākošie, lai visu gadu prāts būtu jautrs, bet gads labs un saulains.


     To un vēl daudz ko interesantu jūs uzzināsiet, apmeklējot Rēzeknes Bērnu bibliotēkā skatāmo izstādi „Sveces, svecītes”. Izstādē ir aplūkojami materiāli par sveču liešanu, apgleznošanu, to simbolisko nozīmi, kā arī Rēzeknes speciālās pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” sagatavošanas grupas „Saulīte” radošie darbiņi – pašu bērnu lietās, dekoratīvi apgleznotās un dažādās tehnikās izgatavotās sveces un svecītes. Izstādē ir skatāmi arī draiski un nebēdnīgi sniegavīri, kas māj ardievas aukstajām ziemas dienām.