{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas lasītavā. Novembris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=477:jaunas-gramatas-lasitava-novembris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: www.rezezknesbiblioteka.lv 

     No 1. novembra Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavas krājumu papildina 9 jaunas grāmatas. Līdz 14. novembrim tās aplūkojamas izstādē. 

 

Volfgans Feits „Īslande”

Šajā ceļvedī sniegtas ierosmes pastaigu maršrutam un izklaidei Reikjavikā un Agireiri, kā arī seši ceļojuma maršruti pa salu. Dodoties pa „zelta loku” var apskatīt saules gaismas apzeltīto Gudlfosu un iepazīt Īslandes vēsturi Tingvedlirā! 

 

Rolfs Gecs „Kanāriju salas”  

Kanāriju salas ir īsta paradīze ceļotājiem, kuri mīl atpūtu pludmalē, saules peldes, ūdens priekus, izklaides kūrortos. Šis ceļvedis piedāvā iepazīt septiņas Kanāriju salas. Gan salu, gan pilsētu aprakstos ietverti arī noderīgi padomi un uzziņas ceļojuma plānošanai. 

 

Pēteris Zeile „Latgale un tās ļaudis”

Šī grāmata ir bagātīgi ilustrēts vēstījums par Latgali kā unikālu vērtību un tās nezūdošajām vērtībām, tā akcentē, cik mēs esam bagāti – ar savu vienreizēji skaisto dabu, savu vēsturi, ticību, valodu, krāšņo sakrālo arhitektūru un kultūru. Veidojot šo grāmatu, domāts arī par Latgales saimniecisko attīstību un nepietiekami izmantotām iespējām. Izdevuma pamatmotīvs – radīt interesi par Latgali gan austrumos, gan rietumos, uzsverot dažādu kultūru mijiedarbi, kā arī tautību un ticību sadzīvošanas spēju. Visām grāmatas sadaļām ir tulkojums krievu un angļu valodā.  

 

„Pļaviņu hidroelektrostacija”

Grāmatā apkopoti Pļaviņu HES hronoloģiskie un tehniskie dati, kā arī bijušo un esošo darbinieku atmiņas.  

 

„Jubilejas un piemiņas monētas”  

Latvijas monētu apskats. Valsts monēta ir viens no paliekošākajiem latviešu kultūras apliecinājumiem. 

 

„Kurš priekšmets man patīk vislabāk?” 

Padomi veiksmīgai karjeras izvēlei. Šī grāmata veidota tā, lai dotu padomus un palīdzētu pieņemt nozīmīgus lēmumus veiksmīgas karjeras izvēlē. 

 

Nikodēms Elijs Bojārs „Baltu civilizācija” 

Grāmata ir neatkārtojams un aizraujošs pētījums Baltu tautu vēsturē no Baltu pirmtautas sākumiem trešajā gadu tūkstotī pirms Kristus līdz 16. gadsimtam pēc Kristus. 

 

 „Olūts –15”  

Literatūras almanaha 15. laidiens veltīts Rēzeknes pilsētas 725 gadu jubilejai, tajā publicēti 27 autoru darbi – stāsti, dzejoļi, kritiski raksti, filozofiski sacerējumi un divas lugas. 

 

Карл Саган „Космос” 

Šī grāmata stāsta par visuma evolūciju, ietverot tā izpēti no Keplera, Ņūtona un Einšteina līdz mūsdienu kosmiskajām misijām. 

 

 
 
Līdzīgi raksti