{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 16. novembris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=483:jaunas-gramatas-ed-ludzies-mili&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv 

     2010. gada 16. novembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 43 jaunas grāmatas un 5 DVD diskus.


     Divas no aktuālākajām grāmatām novembra jaunieguvumos, kuras komentārus neprasa, – I. Butuļa un A. Zundas „Latvijas vēsture” un E. Gilbertas bestsellers „Ēd, lūdzies, mīli”.

 

 

     

 

     L. Sēles grāmata „Cērt zibens Marmalē” ir jaunākais autores darbs vēsturiskā romāna žanrā par Livonijas ordeņa laikmetu senajā Kursā un tikko dibinātajā Ventspilī. D. di Morjē romānā „Stikla pūtēji”, stāstot par saviem senčiem – stikla pūtējiem –, attēlo 18. gadsimta Franciju, tās trauksmaino vēsturi un kultūru. Bet Ž. Sanderes romāns „Laulības pēc sludinājuma” ir vēstījums par mūsdienu Vācijā dibinātas ģimenes sarežģītajām savstarpējām attiecībām un sievietes ilgām pēc mīlestības, harmonijas un morālā atbalsta.

 

 

     

 

     M. Kalandarovs, kara vēsturnieks, žurnālists, akadēmiķis un lielākās starptautiskās rakstnieku un dzejnieku savienības prezidents, grāmatā „Vīza uz dzelmi” atklāj patiesību par prāmja „Estonia” bojāeju. Bet A. Liepiņš „Lata romāna” sērijā izdotajā romānā „Elmīna” apspēlē leģendu par skaisto igauņu meiteni Elmī, kas, sagūstīta kādā sirojumā un atvesta uz Beverīnu, kļūst par karakalpa Guņa un valdnieka Tālivalža dēla Rameķa tīkojumu. Romāna fonā – vācu krustnešu tuvošanās un kristietības ieviešana.

    
     Literatūras almanaha „Olūts” 15. laidiens sniedz ieskatu jaunākajā no latgaliešu literatūras devuma. Almanahs šoreiz veltīts Rēzeknes pilsētas 725 gadu jubilejai. Grāmatā publicēti 27 autoru stāsti, dzejoļi, literatūrkritiski raksti, filozofiski sacerējumi un divas lugas.

 

 

     

 

     L. Naitas bagātīgi ilustrētā rokasgrāmata „Šūšana” iepazīstina lasītāju ar modelēšanas pamatmetodēm un daudzveidīgiem šūšanas paņēmieniem. Tajā piedāvāti vairāk nekā 135 vienkārši un mūsdienīgi padomi, kā piegriezt, šūt, apstrādāt un izrotāt tērpus. Savukārt D. Fagerstrēms un L. Smita grāmatā „Skaties un dari” sniedz vienkāršas instrukcijas, kā, piemēram, satīt suši vai ēdot lietot irbuļus, kā iedot sunim tableti, kā izrāpties no āliņģa vai uzlikt žņaugu, kā piešūt pogu, izgatavot kājslauķi no plastikāta maisiņiem un vēl, un vēl... Ar šīs grāmatas starpniecību var gan izglītoties, gan izklaidēties.

 

 

    

 

     V. Feita ceļvedī „Īslande” iepazīsiet dabas varenības noslēpumus, ko tik dāsni katram savam viesim atklāj šī valsts. Izdevumā sniegtas ierosmes pastaigu maršrutam un izklaidei Reikjavikā un Agireiri, kā arī seši ceļojumu maršruti pa salu.

 

 

 

 

     No 16. novembra abonementā pieejami arī pieci sērijas „Atrodi savu ceļu” DVD jauniešiem, kuri palīdzēs tuvāk iepazīt karjeras iespējas meža, ķīmijas un farmācijas, elektrotehnikas un elektronikas, būvniecības, mašīnbūves un metālapstrādes nozarē. Materiāli ir sagatavoti ESF projekta „Karjeras izglītības programmas nodrošinājums izglītības sistēmā” ietvaros.

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. decembrī.

 Līdzīgi raksti