Krāsu prieks. Satikšanās

No 2022. gada 1. līdz 31. martam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā skatāma Marijas Leinas gleznu izstāde “Krāsu prieks. Satikšanās”.

“Es neprotu zīmēt. Es spēlējos ar krāsām.

Ceru, ka manis uzburtā pasaule sagādās Jums prieku.”

(Marija Leina / Marie Lein)

Latvijā dzimusī, bet Parīzē dzīvojošā 23 gadus vecā māksliniece Marija Leina ir meitene ar īpašām vajadzībām, bet ar pārsteidzošu krāsu prieku un brīvības izjūtu savos darbos.  Viņa saka: “Audekls ir tā vieta, kur ļauju vaļu savai fantāzijai.”

Marija ir piedalījusies vairākos jauno talantu konkursos Parīzē, darbi eksponēti dažādās izstādēs. 2020. gada janvārī gleznas bija aplūkojamas personālizstādē Parīzē, Centre Paris Anim’ René Gos-cinny.  Savukārt šobrīd Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā izstādītie darbi 2020. gada  augustā bija  skatāmi Rīgā, Raiņa un Aspazijas mājā. Glezna “Maska” rotā biedrības “Dramaturgu asociācija” lugu krājumu “Cilvēkzvērs” (2020), bet “Deja” ir uz Birutas Zujānes grāmatas “Mana aritmētikas grāmatiņa” vāka.

Laipni gaidīti bibliotēkā!