No 2022. gada 1. līdz 30. jūlijam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā aplūkojama Aleksandra Lebeda foto izstāde „Rēzeknes novada sakoptākā sēta 2021”.

Izstādē eksponētas fotokolāžas, kurās redzami Rēzeknes novada sakoptākie īpašumi Nautrēnu, Maltas, Kaunatas un Dricānu pagastu apvienībās. Atjaunojot kādreizējo tradīciju, 2021. gadā  Rēzeknes novadā atgriezies konkurss „Skaista muna tāva sāta”. Tajā tika noskaidroti skaistāko saimniecību īpašnieki, kuri savas sētas izdaiļojuši ar dažādiem dekoriem un skaistām puķu dobēm.

2021. gadā kopumā konkursā tika pieteikti 50 īpašumi – viensētas, privātmājas ciemu teritorijās un daudzdzīvokļu mājas. Krāšņo īpašumu vērtēšana notika katrā pagastu apvienībā atsevišķi. Tāpat kā vērtēšana, arī apbalvošanas pasākums tika rīkots katrā apvienībā atsevišķi – 16. jūlijā Lūznavas muižā (Maltas pagastu apvienība) un Lendžu brīvdabas estrādē (Nautrēnu pagastu apvienība), savukārt 17. jūlijā – Mākoņkalnā (Kaunatas pagastu apvienība) un Sakstagalā, Franča Trasuna muzejā „Kolnasāta” (Dricānu pagastu apvienība).

Konkursa uzvarētāji:

Dricānu pagastu apvienībā:

* Kantinieku pagasta „Jaunupju mājas” (saimnieki Marija un Nikolajs Kurašovi);

Kaunatas pagastu apvienībā:

* Kaunatas pagasta „Puķu sēta” (saimnieki Irina un Dzintars Čudari);

* Stoļerovas pagasta „Saules sēta” (saimnieki Aļona un Jurijs Galaji);

Maltas pagastu apvienībā:

* Lūznavas pagasta mājas „Liepas” (saimniece Ruta Polovinkina);

* Maltas pagasta mājas „Ratiņi” (saimnieki Dace un Valdis Mikasenoki);

Nautrēnu pagastu apvienībā:

* Lendžu pagasta mājas „Spriguļi” (saimnieks Jānis Deksnis);

* Nautrēnu pagasta mājas „Pūcītes” (saimniece Sandra Belinska);

* Vērēmu pagasta mājas „Ābeļziedi” (saimnieki Jānis un Vita Studeni).

Visi konkursa dalībnieki saņēma Pateicības rakstu un fotokolāžu ar savas saimniecības skatiem, 100 eiro dāvanu karti, kā arī klūgu pinēja Konstantīna Bindju grozu ar Rēzeknes novada uzņēmēju ražojumiem. Konkursa uzvarētāji saņēma arī gleznotāju apvienības „V.I.V.A.” plenēra „Skaista muna tāva sāta, vēl skaistāka uzgleznota” laikā tapušās laureātu sētu ainavas. Kā pastāstīja „V.I.V.A.” dalībniece, gleznotāja Vēsma Ušpele, katrā sētā, kur viesojās mākslinieces, varējis sajust saimnieku enerģiju, pat ja nesanāca satikt pašus saimniekus.

Šogad arī tiek rīkots šāds konkurss. Diemžēl pilsētā labi pazīstamais fotogrāfs Aleksandrs Lebeds skaistākās saimniecības nefotografēs. Šī gada 28. maijā viens no labākajiem fotogrāfiem devās mūžībā, atstājot bagātīgu fotodruvas darba ražu un labas atmiņas par sevi.

Laipni gaidīti apskatīt izstādi!