Veselība ir fiziskā, garīgā un sociālā labklājība. Veselība lielā mērā ir atkarīga no cilvēka dzīvesveida. Veselīgs uzturs ir viens no svarīgākajiem veselīga dzīvesveida priekšnosacījumiem. Pareizs uzturs, bagātīgs ar minerālvielām un vitamīniem, ļauj justies mundram un izvairīties no daudzām slimībām. 

     Cik cilvēku, tik arī viedokļu, piemēram, Latvijas tautas dziedniece Broņislava Plūme uzskata, ka „ceļš uz veselību iet pa Dieva un Dabas likumu ievērošanas ceļu. Līdzko mēs tos pārkāpjam tā maksājam ar sava fiziskā ķermeņa ciešanām”.

     Mediķe, zinātniece un vairāku grāmatu autore Gaļina Šatalova ir pārliecināta, ka hroniskās slimības var izārstēt un cilvēks var dzīvot ilgi un laimīgi.

 

     Pēdējos gados Latvijā izdotas vairākas grāmatas par pirtī iešanu un ar to saistītām veselībai derīgām darbībām. Katram autoram ir savas pamācības. Cilvēku veselība un apkārtējās vides atbilstība tās nodrošināšanai ir nonākušas konflikta situācijā. Nav iespējams dot universālu recepti, kā dzīvot. Katrs mēs esam neatkārtojama individualitāte, katrs citādāk reaģējam uz dažādām vielām, ēdieniem, augiem, medikamentiem un apkārtējās vides faktoriem.

 

     Visus, kuri apzinās, ka veselība jāsaudzē un par to jārūpējas, aicinām apmeklēt Rēzeknes pilsētas Centrālās bibliotēkas abonementā sagatavoto grāmatu izstādi „Laba veselība – pilnvērtīgas dzīves priekšnosacījums”, kura būs skatāma līdz 19. aprīlim.  


Noderīgas saites: