Klāt ikgadējā bibliotēku nedēļa, kuru mūsu valstī pēc Latvijas bibliotekāru biedrības ierosinājuma atzīmē kopš 1997. gada. Bibliotēku nedēļa katru gadu tiek organizēta aprīlī. Šajā nedēļā ir divas grāmatniecībai nozīmīgas dienas – 23. un 25. aprīlis. 23. aprīlis, Jura diena, tiek saistīts ar Spānijā radušos tradīciju šajā dienā dāvināt grāmatas un rozes, savukārt 25. aprīlis ir Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena, šajā dienā visā pasaulē tiek atgādināts par grāmatu vērtību un to lasīšanas nozīmīgumu.

Bibliotēku nedēļas laikā daudz vairāk nekā parasti sabiedrībai tiek stāstīts par bibliotēkām un to darbu, tiek rīkoti pasākumi un akcijas, kā arī gatavotas īpašas izstādes. >

„Bibliotēku nedēļas 2009” izstādes, pasākumi un akcijas Rēzeknes pilsētas bibliotēkās

Rēzeknes pilsētas Centrālā bibliotēka (RCB):

• 20.04.-26.04. – akcija "Atlaide parādniekiem" *
  • 20.04.-26.04. – akcija "Uzdāvini bibliotēkai labu grāmatu" **

RCB lasītava:

• 20.04. – izstāde*** "Triju Zvaigžņu ordenis vakar, šodien, rīt. Triju zvaigžņu ordenim – 85"
  • 20.04. – izstāde*** "Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – 90"
  • 20.04. – izstāde "Enciklopēdiju pasaulē"

RCB abonements:

• 20.04. – izstāde*** "Mantojumā – Latvijas pilis un muižas"
  • 23.04. – izstāde*** "Pavasaris dārzā"
  • 24.04. – izstāde*** "Rakstniekam un filozofam Konstantīnam Raudivem – 100"
* Akcijas laikā no lasītājiem parādniekiem, kuri ieradīsies bibliotēkā un nodos grāmatas, kavējuma soda nauda netiks iekasēta.

** Akcijas laikā Rēzeknes Centrālā bibliotēka priecāsies saņemt dāvanā dažu pēdējo gadu laikā izdotas jaukas un vērtīgas grāmatas.
*** Izstāžu apskatus un attēlus meklējiet mājaslapā!

Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēka:

• 20.04.-26.04. – akcija "Atlaide parādniekiem"
  • 20.04. – bibliotēkas darbinieku gatavotās un kolekcionēto lietu izstāde "Mūsu vaļasprieki"
  • 21.04. – bērnu aplikāciju izstāde "Pasaule man aiz loga"
  • 21.04. – izstāde "No folkloras līdz postmodernismam. Latviešu literatūra"
  • 21.04. – izstāde "Konstantīnam Raudivem – 100"

Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēka:

• 20.04.-26.04. – akcija "Atlaide parādniekiem"
  • 20.04. – grāmatu izstāde "Lieli putni, mazi putni"
  • 20.04. – pirmsskolas izglītības iestādes (PII) "Auseklītis" bērnu radošo darbu izstāde "Putnu pilnas pazarītes"
  • 21.04. – rīta stunda "Kurš putniņš agri ceļas, agri slauka deguntiņu"
  • 21.04. – grāmatu izstāde "Viljamam Šekspīram – 445"