Tikšanās ar Pjotru Antropovu

2020. gada 3. oktobrī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notiks dzejnieka un žurnālista Pjotra Antropova grāmatas “Я – человек не праздничного дня…” atklāšanas svētki.

Krājumā ir apkopoti autora labākie daiļdarbi, kas tapuši 50 gadu laikā. Daudzi dzejoļi publicēti jau iepriekšējos krājumos: “Я большой и капризный ребенок…”, “Я последний романтик ушедшей эпохи…”, “Я крещен старовером…”, “Я простой подорожник”, “Звенят в душе латгальские мотивы “, kā arī daudzos Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Bulgārijas, Polijas, Ukrainas un Igaunijas almanahos.

Īpašu kolorītu krājumam piešķir cikls “Далеко от Рязани Латгалия” un krievu dzejniekam Sergejam Jeseņinam veltītā eseja “Большое видится на расстоянье…”.

Pjotrs Antropovs dzimis 1945. gada 16. septembrī Rēzeknes rajona Reiku sādžā, mācījies Rēzeknes 4. vidusskolā, 1960. gadā iestājies Rīgas būvniecības tehnikumā, kur rediģēja laikrakstu „Крокодил”.

Pirmās publikācijas parakstījis ar pseidonīmu Валентин Веселый. Ir strādājis Jelgavā un Rīgā. Rēzeknē, kur sākās viņa darba gaitas, jau 19 gadu vecumā Komunālo uzņēmumu un labiekārtošanas kombinātā apguvis galvenā inženiera pienākumus, ir bijis jauniešu kafejnīcas „Lira” direktors, vadījis dzejas klubu „Алые паруса”.

Ikviens interesents tiek laipni gaidīts bibliotēkā! Iepriekšēja pieteikšanās uz pasākumu pa tālruni 64622061.