Bibliotēka piedāvā attālinātos pakalpojumus

Lai gan no 2021. gada 12. janvāra publiskās bibliotēkas atsāk lasītāju apkalpošanu klātienē, nodrošinot iespēju paņemt grāmatas uz mājām, pārējie kultūras pakalpojumi un kultūrvietas visā valstī aizvien būs pieejami tikai attālināti. Lasītavas arī pagaidām būs slēgtas.

Aicinām izmantot visus tos pakalpojumus, ko bibliotēkas joprojām piedāvā attālināti, bibliotēkas darba laikā ar mums var sazināties un saņemt nepieciešamo informāciju.

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) un tās filiālbibliotēku lietotājiem ir pieejami vairāki attālinātie pakalpojumi:

• visa veida tematisko uzziņu sniegšana;
  • autorizācijas datu izsniegšana datu bāzēm (Letonika, EBSCO, eBook Public Library Collection, Britannica), bibliotēkas e-katalogam un 3TD e-grāmatām;
  • uzziņu sagatavošana un sniegšana no datu bāzēm;
  • materiālu skenēšana mācībām un pašizaugsmei;
  • e-katalogs – iespēja meklēt informāciju, pieprasīt pagarinājumu, rezervēt grāmatas u. c.

Attālināti bez maksas izmantojamās tiešsaistes datu bāzes

Letonika.lv: digitāls zinību resurss – ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Letonikā ikviens interesents var brīvpieejā lasīt virkni latviešu literatūras klasikas darbu.

EBSCO: universāla pilntekstu datubāze angļu valodā. Aptver vairākus tūkstošus pilno tekstu žurnālu, laikrakstu, uzziņu izdevumu un citu informācijas avotu materiālu par visdažādākajiem tematiem.

eBook Public Library Collection aptver lielu skaitu e-grāmatu nosaukumu, kas speciāli atlasīti atbilstoši publisko bibliotēku lasītāju vajadzībām. Kolekcija piedāvā gan populāru pieaugušo un jauniešu daiļliteratūru, gan plašu izglītojošās literatūras klāstu.

Britannica: universāla daudznozaru enciklopēdiju publikāciju datu bāze, kurā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām.

Bibliotēku kontaktinformācija

Rēzeknes Centrālā bibliotēka

Tālrunis: 64622061

Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēka